Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Organizacje pozarządowe w nowych wnętrzach

Organizacje pozarządowe w nowych wnętrzach

8 maja odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia nowej siedziby czterech organizacji pozarządowych, które od niedawna funkcjonują przy ulicy Żwirki i Wigury 1 w Środzie Wlkp. Właścicielem lokali jest Powiat Średzki, który w formie użyczenia przekazał stowarzyszeniom nowe pomieszczenia. W spotkaniu uczestniczył Starosta Średzki Marcin Bednarz, życząc zgromadzonym owocnej i satysfakcjonującej pracy na rzecz potrzebujących.

11.05.2017

Przypomnijmy. W zeszłym roku Zarząd Powiatu Średzkiego wyszedł z inicjatywą przeniesienia siedziby organizacji pozarządowych, które mieściły się w piwnicach Urzędu Miejskiego i Starostwa właśnie do budynku przy ulicy Żwirki i Wigury 1. Z propozycji skorzystały cztery organizacje - Wielkopolski Związek Inwalidów Narządów Ruchu Koło w Środzie Wielkopolskiej, Towarzystwo Średzkich Amazonek, Stowarzyszenie Rodziców oraz Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych oraz  Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń RP"
- Warunki jakie mogliśmy zaproponować organizacjom pozarządowym w piwnicach Urzędu Miejskiego nie były zbyt dobre. Stąd nasza inicjatywa, aby tę sytuację zmienić - mówi Starosta Średzki Marcin Bednarz. - Dziś spotkaliśmy się w  jasnych i przestronnych lokalach, co budzi nasze wspólne zadowolenie. Życzę Państwu owocnej i satysfakcjonującej pracy.
- Jesteśmy bardzo zadowolone, że po 17 latach ktoś nas wysłuchał, że po 17 latach mamy własne biuro - mówi prezes Towarzystwa Średzkich Amazonek Barbara Kubiak, przedstawicielka jednej z czterech wspomnianych organizacji. - To dla nas bardzo ważne, ponieważ przychodzą do nas panie w różnym stanie chorobowym, więc zależy nam na zapewnieniu im prywatności. Własne biuro przy ul. Żwirki i Wigury jest spełnieniem naszych marzeń. Wsparcie władz powiatowych jest ogromne, za co serdecznie dziękujemy.

Fot.Barbara Kołodziej