Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Orkan Jarosławiec w nowych strojach sportowych

Orkan Jarosławiec w nowych strojach sportowych

Drużyna seniorów piłki nożnej „Orkan Jarosławiec" otrzymała wsparcie finansowe Starostwa Powiatowego w Środzie Wielkopolskiej. Przekazana Orkanowi dotacja w wysokości 3, 5 tys. złotych zostanie wykorzystana na zakup dresów sportowych, które pozwolą piłkarzom na uczestnictwo w meczach turniejowych.

19.04.2017

Drużyna seniorów piłki nożnej „Orkan Jarosławiec" otrzymała wsparcie finansowe  Starostwa Powiatowego w Środzie Wielkopolskiej. Przekazana Orkanowi dotacja w wysokości 3, 5 tys. złotych zostanie wykorzystana na zakup dresów sportowych, które pozwolą piłkarzom na uczestnictwo w meczach turniejowych. Warto wspomnieć, że Orkan Jarosław jest jednym z wielu prężnie działających klubów sportowych na naszym terenie, które Starostwo wspiera finansowo i organizacyjne.
Drużyna seniorów piłki nożnej „Orkan Jarosławiec", składająca się z 21 osób w wieku od 17 lat do 43 otrzymała dotację w kwocie 3 500,00  zł na zakup 21 dresów sportowych. Jednolite stroje są niezbędne piłkarzom do udziału w meczach i turniejach na terenie powiatu średzkiego (w ramach rozgrywek wyjazdowych).
Obecnie w powiecie realizowanych jest wiele inwestycji  sportowych, które generują spore koszty dla Samorządu, ale równocześnie Starostwo nie zapomina o wsparciu klubów mniejszymi dotacjami, niezbędnych do ich prawidłowego działania.  Do takich zadań należy m.in. zakup sprzętu, czy dresów, aby sportowcy  mogli godnie, w jednolitych strojach reprezentować nasz Powiat w rozgrywkach wojewódzkich czy centralnych.
_ Uczestnictwo zespołów w rozgrywkach drużynowych spotyka się z ogromnym zainteresowaniem dzieci, młodzieży i osób dorosłych _ mówi Joanna Grzelka, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym. _ Nasze drużyny rywalizują z mieszkańcami innych miast Wielkopolski co rozbudza lokalny patriotyzm oraz uczy współpracy w grupie. Celem finansowego wsparcia zespołów jest również poprawa warunków uprawiania sportu.

Fot. Orkan Jaroslawiec FB