Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Otwarcie ofert

Otwarcie ofert

5 firm zgłosiło swoje oferty na ogłoszony przez Powiat Średzki przetarg nieograniczony na realizację zadania: rozbudowa drogi powiatowej nr 3676P Sulęcinek - Murzynówko na odcinku Murzynowo Leśne - Miąskowo. Powołana przez Zarząd Powiatu Średzkiego komisja przetargowa obecnie bada poszczególne oferty.

16.03.2017

5 firm zgłosiło swoje oferty na ogłoszony przez Powiat Średzki 23 lutego 2017 roku przetarg nieograniczony na realizację zadania: rozbudowa drogi powiatowej nr 3676P Sulęcinek - Murzynówko na odcinku Murzynowo Leśne - Miąskowo.

14 marca odbyło się otwarcie ofert złożonych w ogłoszonym przez Powiat Średzki  przetargu na realizację zadania: rozbudowa drogi powiatowej nr 3676P Sulęcinek - Murzynówko na odcinku Murzynowo Leśne - Miąskowo.  Do przetargu zgłosiło się 5 firm: Strabag Sp. z o.o z Pruszkowa, Colas Polska Sp.z o.o., z Palędzia, Infrakom Kościan Sp. z o.o., Zakład Drogowo-Transportowy Sławomir Begier z Nekli oraz Konsorcjum: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DROBUD S.A. w Jarocinie, Lider Usług Komunalno-Samorządowych Sp. z o.o. w Środzie Wielkopolskiej - partner konsorcjum.  Cena najniższej oferty wynosiła 3.120.077,03 zł.

Na realizację zadania Powiat otrzyma dofinansowanie w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019" (tzw. „schetynówek") w wysokości 50% kosztów inwestycji.

W ramach rozbudowy drogi powiatowej na odcinku od mostu na Kanale Miłosławskim w Murzynowie Leśnym do mostu nad tym samym kanałem w miejscowości Miąskowo (odcinek o długości ok. 3 km) zostanie wymieniona warstwa ścieralnej jezdni. Ponadto zaplanowano poszerzenia drogi na całym odcinku do szerokości 6 m oraz przebudowę skrzyżowania ul. Poznańskiej i Mostowej w Murzynowie Leśnym. Dodatkowo, powstaną nowe chodniki, przystanki autobusowe oraz nawierzchnie zjazdów do posesji, a także zostanie uzupełnione oznakowanie pionowe oraz wykonane nowe oznakowanie poziome (oznakowanie przejść dla pieszych i przystanków komunikacji publicznej). Przeprowadzony zostanie także remont systemu odwodnienia drogi.
- Planowane prace mają charakter komplementarny - dotyczą wszystkich najważniejszych elementów drogi. Całościowy remont wskazanego odcinka pozwoli mieszkańcom obydwu miejscowości korzystać z bezpiecznej i równej drogi - podkreśla Starosta Marcin Bednarz.