Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Oświetlenie ścieżki rowerowej przy Jeziorze Średzkim

Oświetlenie ścieżki rowerowej przy Jeziorze Średzkim

Trwa montaż oświetlenia przy ścieżce pieszo-rowerowej przy Jeziorze Średzkim - na trasie od kortów tenisowych przy ul. Plażowej do mostu w Janowie. Prace inwestycyjne zakończą się na początku maja.

20.04.2017

Zamontowanych zostanie 55 pięciometrowych słupów oświetleniowych z energooszczędnymi lampami ledowymi o mocy 35 wat. Lampy zapalane będą zmierzchowo, a wygaszane - automatycznie około północy. Dzienne zużycie energii elektrycznej wspomnianych lamp oszacowano na około złotówkę.
Pod koniec zeszłego roku wykonany został pierwszy odcinek oświetlenia przy średzkim zalewie na długości około 800 metrów -od tamy na obwodnicy w kierunku ul. Nekielskiej. Postawiono wtedy 18 lamp.
_ Oświetlenie ścieżki pieszo-rowerowej z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa osób korzystających z traktu _ mówi Starosta Średzki Marcin Bednarz. _ Spowoduje też, że tak licznie korzystający z niej biegacze, spacerowicze, rowerzyści i rolkarze będą mogli każdego dnia dłużej uprawiać aktywność sportową. Zamontowane zostaną nowoczesne lampy z energooszczędnymi lampami, a więc koszt eksploatacji  będzie bardzo niski, a korzyści społeczne ogromne.
Koszt inwestycji  wyniesie około 150 tys. złotych. Wykonawca  gwarantuje, że w weekend majowy średzianie do nocnych godzin będą mogli korzystać z oświetlonej ścieżki.
Po zakończeniu prac, inwestycja będzie kontynuowana. Docelowo oświetlona ma być trasa wzdłuż całego Jeziora Średzkiego. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja pod realizację inwestycji oświetleniowej drugiej części ścieżki przy średzkim zalewie.

Fot. Anna Ziętek