Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Pałac w Winnej Górze na sprzedaż

Pałac w Winnej Górze na sprzedaż

Właściciel Pałacu w Winnej Górze zwrócił się z propozycją sprzedaży nieruchomości do Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Jednocześnie skierował pismo do Powiatu Średzkiego oraz Gminy Środa, w którym sformułował podobne zapytanie. Władze powiatu prowadzą rozpoznanie propozycji, jednak na razie nie zapadła żadna wiążąca decyzja.

11.08.2017

Pałac w Winnej Górze został wystawiony na sprzedaż. Przedmiotem oferty jest wpisany do rejestru zabytków Pałac w Winnej Górze wraz z otaczającym go parkiem. Pałac położony jest w Winnej Górze  - niewielkiej miejscowości położonej pomiędzy Środą a Miłosławiem. Obiekt zapisał się na stałe na kartach polskiej historii dzięki gen. Janowi Henrykowi Dąbrowskiemu i jego potomnym - rodzinie Mańkowskich. Nieruchomość jest bardzo zadbana. Cała posiadłość znajduje się na ponad 8 hektarach powierzchni. W obiekcie znajduje się muzeum poświęcone Janowi Henrykowi Dąbrowskiemu.  Ostatnio pojawił się pomysł, aby  w tym miejscu powstało  również Muzeum Hymnu Polskiego.

Fot. Anna Ziętek