Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Palić, nie palić - oto jest pytanie?

Palić, nie palić - oto jest pytanie?

05.04.2017

Powiatowy etap konkursu dot. profilaktyki tytoniowej dla uczniów klas V szkół podstawowych województwa wielkopolskiego pod tytułem „Palić, nie palić - oto jest pytanie?" organizuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Środzie Wielkopolskiej.
Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przez uczniów rebusu, którego rozwiązaniem będzie hasło o tematyce promującej niepalenie. Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat negatywnych skutków palenia papierosów oraz inhalowania e-papierosów, promowanie zdrowego stylu życia i kształtowanie postaw asertywnych wobec osób palących papierosy.
Konkurs jest jednym z wielu zadań realizowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną województwa wielkopolskiego, wynikających z Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce na lata 2014-2018. Partnerami przedsięwzięcia na etapie wojewódzkim jest Kuratorium Oświaty w Poznaniu i Wielkopolskie Centrum Onkologii.

Regulamin konkursu - do pobrania