Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności „Partnerstwa lokalne szansą na rozwój w powiecie średzkim" - konferencja sieciująca w WSSE w Środzie Wielkopolskiej.

Konferencja odbyła się 5 kwietnia br. Wystąpienia prelegentów zainicjował wicestarosta Piotr Kasprzak

07.04.2017

W środę, 5 kwietnia, w budynku Wielkopolskiej Wyższej Szkoły Społeczno-Ekonomicznej odbył a się konferencja sieciująca „Partnerstwa lokalne szansą na rozwój w powiecie średzkim", w ramach projektu Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej. Konferencję otworzyła i poprowadziła dyrektor PUP Aneta Kłopot-Wartecka.

Tematyka konferencji miała zachęcić przedstawicieli służb samorządowych, organizacji obywatelskich, podmiotów ekonomii społecznej oraz prywatnych przedsiębiorców do przełamywania granic własnych przyzwyczajeń oraz komfortu i szukać nowych rozwiązań dla rozwoju przedsiębiorczości społecznej, a także wzbogacać nieustannie pojęcie partnerstwa lokalnego.

Wystąpienia prelegentów zainicjował wicestarosta Piotr Kasprzak, który przybliżył  własne doświadczenia zawodowe. Bogate w przykłady budowania partnerstw lokalnych były wystąpienia Dagmary Szlandrowicz z Fundacji Pomocy Wzajemnej Barka oraz wójta Czarnkowa Bolesława Chwarścianka. Radny miejski Bogusław Makowski opowiedział z kolei o funkcjonowaniu Centrum Integracji Społecznej w Jarosławcu i wręczył przedstawicielowi firmy Lena Lighting specjalny certyfikat honorujący współpracę firmy z CISem. Lena Lighting ma już doświadczenie we współpracy z podmiotem ekonomii społecznej, jakim jest WTZ z Wągrowca. Swoje ciekawe prezentacje przedstawili również uczestnicy wolontariatu z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego realizujący projekt „Hippo Pomocni" oraz wolontariatu z Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wielkopolskiej. Konferencję zakończyło wystąpienie Szymona Cybala, właściciela firmy pożyczkowo-windykacyjnej, który opowiedział jak uniknąć zadłużenia.

Zainteresowani tematyką mogą obejrzeć konferencję na kanale YOUTUBE klikając na link: konferencja .

fot. A.Ziętek