Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Podwyżki dla strażaków ochotników

Podwyżki dla strażaków ochotników

Z inicjatywy Starosty Średzkiego Marcina Bednarza zostaną ujednolicone i podwyższone stawki za akcje ratownicze strażaków ochotników w powiecie średzkim. Obecne _ funkcjonują na poziomie od 10 do 16 złotych za godzinę, po wprowadzonych zmianach mają wynosić równo dla wszystkich OSP działających w powiecie _ 20 złotych.

19.04.2017

Z inicjatywy Starosty Średzkiego Marcina Bednarza zostaną ujednolicone i podwyższone stawki za akcje ratownicze strażaków ochotników w powiecie średzkim. Obecnie obowiązujące stawki są różne w poszczególnych gminach. Wkrótce ma to się zmienić.
_ Na spotkaniu z wójtami i burmistrzem, a także komendantem straży pożarnej zaproponowaliśmy wprowadzenie potrzebnych, naszym zdaniem, zmian _ mówi Starosta Średzki Marcin Bednarz. _  Obecne stawki oscylujące na poziomie od 10 do 16 złotych, wkrótce mają wynieść 20 złotych.
Zmiany zostaną wprowadzone po przeprowadzeniu niezbędnych procedur legislacyjnych.
_ Strażacy wykonują bardzo trudną i odpowiedzialną pracę _ mówi Starosta Średzki  Marcin Bednarz. _ Niejednokrotnie w nocy wyjeżdżają ratować poszkodowanych w wypadkach drogowych. Zależy nam, aby nieco zwiększone uposażenie choć w części rekompensowało realizowane przez nich zadania.

fot.: http://www.sroda.psp.wlkp.pl