Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Poradnia Prokreacyjna zaprasza do średzkiego szpitala

Poradnia Prokreacyjna zaprasza do średzkiego szpitala

23 kwietnia, podczas Marszu dla życia i zdrowia Marka miało miejsce uroczyste otwarcie Poradni Prokreacyjnej w Szpitalu Średzkim Serca Jezusowego. Następnie wszyscy zainteresowani zapoznaniem się ze specyfiką metody, wspierającej naturalną prokreację - Naprotechnologii, wzięli udziału w otwartym wykładzie poświęconym tej tematyce w czwartek (27 kwietnia). Obecnie są przyjmowane zapisy do Poradni.

10.05.2017

Wykład inaugurujący działalność Poradni Prokreacyjnej w średzkiej lecznicy poprowadziły dr Paulina Michalska - instruktor Modelu Creighton FCP oraz dr Ewa Norberciak - konsultant medyczny NFPMC (lekarz po ukończeniu kursu Naprotechnologii). Panie przedstawiły podstawowe zagadnienia związane z metodą diagnostyki i leczenia problemów zdrowotnych wpływających na obniżoną płodność, które są przedmiotem zainteresowania Naprotechnologii. Pierwszym etapem diagnostyki jest nauka Modelu Creighton - obserwacji biomarkerów w cyklu kobiety, który już na tym etapie może przynieść efekty. Dalsza  diagnostyka pod opieką lekarza konsultanta medycznego Naprotechnologii obejmuje zarówno zdrowie kobiety jak i mężczyzny, koncentrując sie na znalezieniu przyczyny bądź przyczyn jakie mogą być związane z obniżoną płodnością. W oparciu o obserwacje cyklu kobiety proponuje się dostosowane do konkretnej sytuacji  pacjentów leczenie.
- Do poradni zapraszamy zarówno pary starające się o poczęcie dziecka, kobiety w okresie prokreacyjnym, jak również wszystkie osoby chcące lepiej poznać funkcjonowanie swojego organizmu - mówi doktor Ewa Norberciak - konsultant medyczny NFPMC.
Zapisy do Poradni Prokreacyjnej w średzkim szpitalu przyjmowane są w rejestracji (wejście A) lub telefonicznie pod numerem 61 285 40 31 (wew. 307).