Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna bez zmian w wakacje

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna bez zmian w wakacje

Okres wakacyjny to dla uczniów czas zabawy oraz odpoczynku od nauki. Podczas letnich miesięcy szkoły zawieszają swoją działalność. Średzka Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna będzie jednak funkcjonować bez zmian.

31.05.2017

Głównym zadaniem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Środzie Wielkopolskiej jest diagnozowanie i wspomaganie dzieci młodzieży z terenu powiatu średzkiego. Z pomocy Poradni mogą korzystać uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, dzieci uczęszczające do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, a  także ich rodzice i nauczyciele. Pomoc mogą uzyskać uczniowie nie tylko z trudnościami szkolnymi,  ale również uczniowie zdolni. Rodzice mogą liczyć na wsparcie w zakresie kształcenia i wychowania swoich dzieci. Na wniosek rodziców wydawane są różne opinie realizowane w szkole, orzeczenia do kształcenia specjalnego czy indywidualnego nauczania oraz opinie o potrzebie wczesnego wspomagania. Placówka funkcjonuje przez cały rok, również podczas wakacji.
- Zapewniam zainteresowanych mieszkańców, że w nadchodzącym okresie wakacyjnym wszystkie zaplanowane badania diagnostyczne dzieci i młodzieży, a także stałe terapie będą odbywać się zgodnie z harmonogramem - podkreśla Alina Matuszak, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej - Można również, w razie potrzeby, skorzystać z pomocy specjalistów. Zapraszamy zainteresowanych od poniedziałku do piątku w godzinach 7-15. Mając na uwadze, że teren powiatu jest dość rozległy, zachęcam do kontaktu telefonicznego (61 2853207 lub 605868858) w celu umówienia się na wizytę. Przypominam, że Poradnia jest placówką publiczną, organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe, a korzystanie z jej usług jest bezpłatne - dodaje.

Dodatkowo, w ramach powiatowego programu „Efektywne doradztwo zawodowe w powiecie średzkim" podczas wakacji odbędą się również konsultacje z doradcami zawodowymi oraz specjalnie przygotowane dla młodzieży  warsztaty na tematy:
1. Jak Cię widzą, tak Cię zatrudnią, czyli jak przygotować się do rozmowy z pracodawcą.
2. Rób to, do czego jesteś stworzony. Analiza potencjału zawodowego.
3. Czy współpraca się opłaca? Rozwijanie umiejętności pracy zespołowej i współdziałania w grupie.
4. Asertywność - sztuka umiejętnej stanowczości.
5. Planuj i wyznaczaj cele, a osiągniesz wiele, czyli o efektywnym gospodarowaniu czasem.

O terminach warsztatów powiadomieni zostaną uczniowie w szkołach przed wakacjami. Dodatkowo terminy warsztatów zamieszczone zostaną na stronie internetowej Poradni www.pppsroda.pl na portalu Facebook.