Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Powiat zaprasza dzieci na zimowe półkolonie

Powiat zaprasza dzieci na zimowe półkolonie

Stowarzyszenie „Zawsze dla Średzian" poprowadzi zimowe półkolonie dla dzieci z powiatu średzkiego, które w dwóch turnusach odbędą się w okresie od 12 do 23 lutego br. Łącznie wypoczynkiem objętych zostanie około 300 dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Półkolonie zostaną sfinansowane z budżetu Powiatu Średzkiego, który przeznaczył na ten cel 70 tys. zł.

24.01.2018

Na konkurs dotyczący organizacji półkolonii zimowych dla dzieci zgłosiło się dwóch oferentów, z których jeden nie spełnił wymogów formalnych. Ostatecznie, 24 stycznia, decyzją Zarządu Powiatu Średzkiego półkolonie poprowadzi Stowarzyszenie „Zawsze dla Średzian", które wygrało konkurs ogłoszony przez Samorząd.
Półkolonie odbędą się w dwóch turnusach w terminach: 12.02 -16.02 oraz 19.02-23.02  na terenie niepublicznych przedszkoli: „Kasztanowy Ogród", „Osiedlowe Skrzaty" oraz „Koniczynka" w Środzie Wielkopolskiej. W każdym turnusie prowadzonych będzie 6 grup liczących około 25 dzieci każda (łącznie z półkolonii zimowych będzie mogło skorzystać około 300 uczestników). Udział dziecka w wypoczynku jest nieodpłatny.
 Program ferii jest imponujący. Dzieci wezmą udział w grach zespołowych, tańcach integracyjnych, a także zabawach ruchowych z elementami profilaktyki i promocji zdrowia. Uczestnicy turnusów będą też uczestniczyć w warsztatach kulinarnych promujących zdrowy styl odżywiania "pysznie i zdrowo". Ponadto przygotowano wyjazd do Poznania, gdzie dzieci skorzystają z Parku Trampolin, zaplanowano też zwiedzanie Stadionu Inea. Atrakcji nie zabraknie również w Hermanowie, gdzie odbędzie się przejazd bryczkami i wspólnie ognisko z pieczeniem kiełbasek.
 - Program półkolonii zimowych gwarantuje dobrą zabawę, rozwija aktywność fizyczną, uczy współpracy z innymi dziećmi oraz wzbogaca o nowe doświadczenia i umiejętności. Serdecznie zapraszamy do udziału w przedsięwzięciu dzieci z całego powiatu - mówi Starosta Średzki Marcin Bednarz.
  Dodatkowych informacji o przedsięwzięciu udzielają: Justyna Kozak, dyrektor Przedszkola „Kasztanowy Ogród" i jednocześnie kierownik półkolonii (tel. 783 888 045) oraz Marianna Mieloch, pedagog i koordynator półkolonii (tel. 605 671 518).

Fot. Barbara Kołodziej

Uchwała Nr 562/2018 Zarządu Powiatu Średzkiego z dnia 24 stycznia 2018 roku  w sprawie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego z zakresu działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży w 2018 r. w Powiecie Średzkim - link