Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Pozyskano środki na zakup wyposażenia dla klas mundurowych Zespołu Szkół Rolniczych

30 listopada 2018 r., w Warszawie, podpisano umowę o udzielenie dotacji celowej w ramach realizacji „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych".

30.11.2018

30 listopada 2018 r. w siedzibie Biura do Spraw Proobronnych Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie podpisano umowę o udzielenie dotacji celowej na dofinansowanie zadań bieżących w ramach realizacji „Pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych", którego realizacja zakładana jest na lata 2018-2020.
W imieniu Powiatu Średzkiego umowę podpisał Michał Matelski Członek Zarządu Powiatu Średzkiego przy kontrasygnacie Michała Żabińskiego Skarbnika Powiatu. Środki, które powiat otrzyma przeznaczone są dla klas mundurowych w Zespole Szkół Rolniczych im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Środzie Wielkopolskiej w związku z prowadzeniem przez szkołę działalności dydaktyczno-wychowawczej w dziedzinie obronności państwa. W ramach dofinansowania zakupione zostanie wyposażenie pakietów dla klas mundurowych (m.in. kamizelki taktyczne, hełmy ochronne, repliki broni pneumatycznej z akcesoriami, maski przeciwgazowe, radiotelefony, repliki granatów ręcznych, makiety broni szkoleniowej oraz zestawy umundurowania dla uczniów. Udział w programie pilotażowym MON jest realizacją Programu nauczania dla szkół ponadgimnazjalnych przedmiotu „Edukacja wojskowa" i ma celu podniesienia poziomu kształcenia w klasach mundurowych.