Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Profesjonalni, sprawni, pomocni

Profesjonalni, sprawni, pomocni

Do końca marca placówki edukacyjne z terenu powiatu średzkiego mogą nadsyłać do Starostwa swoje prace na XIX edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 „25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni". Serdecznie zapraszamy.

16.03.2017

„25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni" - pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna, XIX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017. Do końca marca placówki edukacyjne z terenu powiatu średzkiego mogą nadsyłać swoje prace do Starostwa Powiatowego w Środzie Wielkopolskiej.

Starosta Średzki powołał już komisję konkursową, która oceniać będzie nadesłane prace. Jury w składzie: Adam Wójkiewicz (artysta plastyk), Ewa Kusik (przewodnicząca Rady Powiatu Średzkiego, dyrektor Ośrodka Kultury w Środzie Wielkopolskiej), Joanna Grzelka (kierownik Wydziału Oświaty Kultury i Spraw Społecznych) oraz Anna Ziętek (inspektor Wydziału Organizacyjnego i Inwestycji) oceniać będą prace, biorąc pod uwagę kryteria poziomu artystycznego, jakości i staranności wykonania oraz zgodności z tematem.

Regulamin konkursu zakłada, że szkoły i inne placówki edukacyjne mogą przekazywać  do siedziby Starostwa Powiatowego przy ul. Daszyńskiego 5 w Środzie Wielkopolskiej dowolną liczbę wybranych prac plastycznych, z tym że każdy uczestnik może wykonać tylko jedną. Ponadto, nie będą oceniane dzieła zespołowe, praca konkursowa może być wykonana tylko przez jednego autora.
Prace plastyczne podzielone będą na poszczególne kategorie:   I grupa (autorzy w wieku od 6. do 9. r.ż), II grupa (10-13), III grupa (14-do nieukończonego 18 r.ż) oraz IV grupa (uczniowie i wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych oraz oddziałów integracyjnych, którzy nie ukończyli 18 r.ż)
Dopuszczalna technika wykonania to: rysunek, grafika, malarstwo, kolaż, malowanie na tkaninie, komiks i techniki mieszane. Nie będą uwzględniane prace na szkle, kompozycje przestrzenne, rzeźby, prace z użyciem produktów spożywczych oraz plasteliny.

Starostwo Powiatowe przekaże do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu maksymalnie po 5 prac z każdej kategorii, w terminie do 10 maja 2017 roku.
Dzieła finałowe mogą być eksponowane na wystawach organizowanych przez Komendę Główną PSP oraz zamieszczone w galerii na stronie internetowej www.straz.gov.pl. Mogą być również wykorzystane do projektowania materiałów popularyzatorskich przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej.

Zapraszamy do udziału w konkursie.

Fot.źródło:www.straz.gov.pl