Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Przetarg na odwodnienie drogi w Zielnikach

Przetarg na odwodnienie drogi w Zielnikach

18 września Zarząd Powiatu Średzkiego podjął uchwałę w sprawie przygotowania i przeprowadzenia postępowania przetargowego na wykonanie sieci kanalizacji deszczowej dla odwodnienia odcinka drogi powiatowej Kostrzyn - Środa Wielkopolska - I etap - m. Zielniki. Przeprowadzenie tych prac poprzedzi budowę ścieżki pieszo-rowerowej na tym odcinku.

28.09.2017

W budżecie Powiatu na 2017 rok zaplanowane zostały środki finansowe na realizację zadania pn. „Poprawa bezpieczeństwa ruchu na drodze powiatowej nr 2411P Kostrzyn - Środa Wielkopolska na odcinku Zielniki - Środa Wielkopolska".  W ramach zadania planowana jest budowa ścieżki rowerowej. Celem jego należytej realizacji niezbędne jest wykonanie odpowiedniego odwodnienia. Zarząd Powiatu, biorąc pod uwagę oszacowane koszty realizacji zadania oraz środki przewidziane na zadanie  w budżecie Powiatu  w bieżącym roku zatwierdził wykonanie odwodnienia na wybranym odcinku.
Powołano komisję przetargową do przygotowania i przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego inwestycji w następującym składzie: - Anna Ambroży (przewodnicząca) oraz Anna Ziętek, Witold Wójkiewicz i Mirosław Marciniak.   Wyboru najkorzystniejszej oferty dokona Zarząd Powiatu Średzkiego, zatwierdzając propozycję komisji.
Budowa ciągu pieszo-rowerowego na odcinku Środa - Zielniki jest inwestycją oczekiwaną przez mieszkańców. Nieprzewidziane utrudnienia, które wymusiły na inwestorze wykonanie nieplanowanej wcześniej budowy kanalizacji deszczowej spowodowały opóźnienia w realizacji zadania.
Przypomnijmy. W zeszłym roku w ramach zadania „Poprawa bezpieczeństwa ruchu na drodze powiatowej nr 2411P Kostrzyn - Środa Wlkp. na odcinku Zielniki - Środa Wlkp" została sporządzona  dokumentacja projektowa w zakresie budowy ciągu pieszo-rowerowego po wschodniej stronie drogi na odcinku od ronda Strzelecka/Krajewskiego w Środzie do rejonu boiska sportowego w Zielnikach. Wykonano także prace ziemne polegające na wykorytowaniu terenu i ułożeniu warstwy odsączającej z piasku na odcinku 921,3 m i szerokości 2,2 m.
W trakcie realizacji robót ziemnych okazało się, że niewystarczające będzie, zaplanowane  w projekcie drogowym, jedynie poszerzenie rowów. Prawidłowa realizacja inwestycji wymusza także konieczność budowy kanalizacji deszczowej dla odwodnienia drogi w Zielnikach.