Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Przetarg na rozbudowę dróg powiatowych w Czarnotkach

Przetarg na rozbudowę dróg powiatowych w Czarnotkach

Powiat Średzki ogłosił przetarg nieograniczony na realizację zadania: rozbudowa dróg powiatowych nr 3675P i 3737 w Czarnotkach (gmina Zaniemyśl). Termin składania ofert wyznaczono do 31 marca 2017 r. do godz. 13.00.

16.03.2017

Powiat Średzki ogłosił przetarg nieograniczony na realizację  zadania: rozbudowa dróg powiatowych nr 3675P i 3737 w Czarnotkach, gmina Zaniemyśl. Termin składania ofert wyznaczono do 31 marca 2017 r. do godz. 13.00. Specyfikacja istotnych warunków zamówienia dostępna jest na stronie internetowej  Powiatu w BIP.

13 stycznia Zarząd Powiatu Średzkiego powołał komisję przetargową, której celem jest przygotowanie i przeprowadzenie postępowań na realizację remontów odcinków dróg powiatowych w gminie Zaniemyśl. Do głównych prac należy tutaj wymiana nawierzchni oraz krawężników, remont chodników, a także budowa odcinków kanalizacji deszczowej stanowiącej system odwodnienia drogi.

­- Stan nawierzchni bitumicznej odcinków dróg powiatowych wskazanych do modernizacji jest bardzo zły. Nawierzchnia posiada liczne spękania oraz ubytki. Dlatego też remont w Czarnotkach jest niezbędny - mówi Starosta Marcin Bednarz. - Wśród planowanych prac jest również uzupełnienie oznakowania pionowego i poziomego, co zwiększy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.
Prace zostaną przeprowadzone na odcinku 990 m. Warunki przetargu zakładają, że zadania ma być wykonane w przeciągu pół roku od rozpoczęcia realizacji inwestycji.

Fot. Dominika Grala