Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Punkt informacyjny programu „Czyste powietrze”

Punkt informacyjny programu „Czyste powietrze”

Od wtorku, 14 maja br. zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu zainteresowanych programem do Starostwa Powiatowego.

Utworzony w Starostwie Powiatowym punkt informacyjny ma na celu m.in.
• przekazanie mieszkańcom powiatu średzkiego podstawowych oraz bardziej szczegółowych informacji o programie;
• wskazanie możliwości aplikowania o środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu;
• przybliżenie warunków dofinansowania oraz rodzaju działań na jakie może uzyskać dotację lub pożyczkę;
• wyjaśnienie form dofinansowania oraz intensywności dofinansowania;
• udzielenie informacji odnośnie sposobu wypełniania wniosku.
Punkt będzie funkcjonował we wtorki oraz czwartki od godz. 15.00 - 16.00, pokój nr 131 w Starostwie Powiatowym przy ul. Daszyńskiego 5 w Środzie Wielkopolskiej.

Udzielanie informacji w punkcie odbywa się według kolejności zgłoszeń, po wcześniejszym umówieniu. Zgłoszeń należy dokonywać telefonicznie pod numerem telefonu 61 286 62 35:
  • w poniedziałki: 8.00 - 16.00, we wtorki - piątki: 7.00 - 15.00.

„Czyste Powietrze" to program, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do powietrza z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.
Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwa stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych.
Program kierowany jest do osób fizycznych, które są właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych lub wydzielonych w budynku jednorodzinnym lokali oraz osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego.
Dofinansowanie przewidziane jest m.in. na:

• wymianę nieefektywnych energetycznie źródeł ciepła oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła;
  • docieplenie przegród budynku;
  • zakup i wymianę stolarki okiennej i drzwiowej;
  • montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.
Program jest w całości realizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Dowiedz się więcej:
Link do strony funduszu: http://www.wfosgw.poznan.pl/program-priorytetowy-czyste-powietrze/
Link do ulotki:http://powietrze.mos.gov.pl/wp-content/uploads/ms_czyste_powietrze_ulotka_A5_net.pdf

opr. Paulina Piątek