Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Punkt informacyjny programu „Czyste powietrze”

Punkt informacyjny programu „Czyste powietrze”

Harmonogram dyżurów na sierpień 2019 roku.

29.07.2019
Punkt informacyjny ma na celu m.in.
• przekazanie mieszkańcom powiatu średzkiego podstawowych oraz bardziej szczegółowych informacji o programie;
• wskazanie możliwości aplikowania o środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu;
• przybliżenie warunków dofinansowania oraz rodzaju działań na jakie może uzyskać dotację lub pożyczkę;
• wyjaśnienie form dofinansowania oraz intensywności dofinansowania;
• udzielenie informacji odnośnie sposobu wypełniania wniosku.
Godziny funkcjonowania punktu: we wtorki oraz czwartki od godz. 15.00 - 16.00

Harmonogram SIERPIEŃ 2019:

Udzielanie informacji w punkcie odbywa się według kolejności zgłoszeń, po wcześniejszym umówieniu. Zgłoszeń należy dokonywać telefonicznie pod numerem telefonu 61 286 62 35, w poniedziałki: 8.00 - 16.00, we wtorki - piątki: 7.00 - 15.00.

„Czyste Powietrze" to program, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do powietrza z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.
Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwa stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych.
Program kierowany jest do osób fizycznych, które są właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych lub wydzielonych w budynku jednorodzinnym lokali oraz osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego.
Dofinansowanie przewidziane jest m.in. na:

• wymianę nieefektywnych energetycznie źródeł ciepła oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła;
  • docieplenie przegród budynku;
  • zakup i wymianę stolarki okiennej i drzwiowej;
  • montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Program tej jest w całości realizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Link do strony funduszu:http://www.wfosgw.poznan.pl/program-priorytetowy-czyste-powietrze/
Link do ulotki: http://powietrze.mos.gov.pl/wp-content/uploads/ms_czyste_powietrze_ulotka_A5_net.pdf

opr. Paulina Piątek