Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Program„Czyste powietrze” - Punkt Informacyjny

Program„Czyste powietrze” - Punkt Informacyjny

Harmonogram LIPIEC 2019 roku.

26.06.2019
Punkt informacyjny ma na celu m.in.
  • przekazanie mieszkańcom powiatu średzkiego podstawowych oraz bardziej szczegółowych informacji o programie;
  • wskazanie możliwości aplikowania o środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu;
  • przybliżenie warunków dofinansowania oraz rodzaju działań na jakie może uzyskać dotację lub pożyczkę;
  • wyjaśnienie form dofinansowania oraz intensywności dofinansowania;
  • udzielenie informacji odnośnie sposobu wypełniania wniosku.
Zapraszamy we wtorki oraz czwartki od godz. 15.00 - 16.00, pokój nr 131 w Starostwie Powiatowym przy ul. Daszyńskiego 5 w Środzie Wielkopolskiej.

DZIEŃ TYGODNIA
                                   DATA
 02.07  04.07
 09.07  11.07
 30.07  -

Udzielanie informacji w punkcie odbywa się według kolejności zgłoszeń, po wcześniejszym umówieniu. Zgłoszeń należy dokonywać telefonicznie pod numerem telefonu 61 286 62 35, w poniedziałki: 8.00 - 16.00, we wtorki - piątki: 7.00 - 15.00.

„Czyste Powietrze" to program, którego celem jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do powietrza z istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub uniknięcie emisji z nowo budowanych jednorodzinnych budynków mieszkalnych.
Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwa stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych.
Program kierowany jest do osób fizycznych, które są właścicielami lub współwłaścicielami domów jednorodzinnych lub wydzielonych w budynku jednorodzinnym lokali oraz osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego.

Dofinansowanie przewidziane jest m.in. na:

• wymianę nieefektywnych energetycznie źródeł ciepła oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła;
  • docieplenie przegród budynku;
  • zakup i wymianę stolarki okiennej i drzwiowej;
  • montaż lub modernizację instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Program tej jest w całości realizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Link do strony funduszu: http://www.wfosgw.poznan.pl/program-priorytetowy-czyste-powietrze/

Link do ulotki: http://powietrze.mos.gov.pl/wp-content/uploads/ms_czyste_powietrze_ulotka_A5_net.pdf