Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Średzkie nadzieje olimpijskie

Średzkie nadzieje olimpijskie

Konkurs Nadziei Olimpijskich im. Karola Hoffmana został rozstrzygnięty. W konkursie, zorganizowym przez Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki nie zabrakło średzkich akcentów.

16.03.2017

10 marca w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu został rozstrzygnięty Konkurs Nadziei  Olimpijskich im. Karola Hoffmana.  Do konkursu zorganizowanego przez Wielkopolski Związek Lekkiej Atletyki, zostali  zgłoszeni wybijający się młodzi sportowcy z województwa wielkopolskiego. W konkursie nie zabrakło średzkich akcentów.

Wszyscy docenieni średzcy sportowcy lekkoatletyczni reprezentują klub sportowy UKS Orkan. Organizatorzy przedsięwzięcia szczególnie docenili 16-letniego dyskobola Wojciecha Maroka, który w grupie młodzików zdobył najwyższą liczbę punktów ( 64 pkt.).  Również  w grupie juniorów najwyżej został oceniony średzki sportowiec - Adrian Wesela ( kategoria 200 m). Zawodnik ten zgromadził 88 pkt.
Wśród pozostałych średzkich sportowców lekkoatletycznych zaliczonych do grupy nadziei olimpijskich znaleźli się:  w kategorii  kobiecej juniorów młodszych  - na czwartej pozycji z 55 pkt.  Anna Kulpińska (100 mppł), a na szóstej _ Sara Neuman ( 45 pkt., 100 mppł). Zwyciężczyni pierwszego miejsca w tej grupie zdobyła 107 pkt. W grupie juniorów kobiet na dziewiątym miejscu, z 32 pkt., uplasowała się Zuzanna Kubiak, która trenuje skoki wzwyż, ( pierwsze miejsce w tej grupie wyceniono na 65 pkt.) Również wśród kobiet młodzików mamy w powiecie wyróżniającą się zawodniczkę. Ewelina Rozmiarek (konkurencja 100m) - rocznik 2002, zajęła w konkursie 7 pozycję z 37 pkt.  Zdobywczyni pierwszego miejsca w tej grupie uzyskała 62 pkt.
Wreszcie, wśród młodzików w grupie chłopców, pierwsze miejsce, o czym wspominaliśmy, zajął Wojciech Marok. Kolejno,  na 5 pozycji uplasował się Jonatan Mackiewicz (46 pkt.), konkurencja 600 m, a na dziewiątym _ Jakub Jankowiak ( konkurencja chód) _ 36 pkt.

_ Pod skrzydłami UKS Orkan Środa trenuje wielu utalentowanych młodych średzkich sportowców _ mówi Starosta Średzki Marcin Bednarz. _ Doceniając pracę ich trenerów oraz sportowców, Powiat stara się wszechstronnie wesprzeć ich wysiłki. Sukcesy tych młodych ludzi są sukcesami nas wszystkich, z tego względu systematycznie wzbogacamy bazę treningową, z której mogą korzystać nasi sportowcy. Przy Zespole Szkół Rolniczych powstają boiska lekkoatletyczne i wielofunkcyjne. Powiat Średzki uruchomił też  program sportowych stypendiów. Jestem przekonany, że nasze działania przyczynią się do jeszcze większego rozwoju, już dziś kwitnącego średzkiego sportu.
Gratulujemy wszystkim wyróżnionym i życzymy dalszych sportowych sukcesów.