A A A | zmień kontrast | Mapa strony | język: pl en de | rss ico-rss | ico-bip
logo-sroda-wlkp
Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Rekord urodzeń w Szpitalu Średzkim

Rekord urodzeń w Szpitalu Średzkim

Szpital Średzki Serca Jezusowego po raz kolejny ma powody do dumy. Tylko w maju w szpitalnym oddziale ginekologiczno-położniczym na świat przyszło aż 94 dzieci. To rekordowa liczba dla średzkiej placówki.

12.06.2017
Trwa dobra passa dla oddziałów noworodkowego oraz ginekologiczno-położniczego w Szpitalu Średzkim Serca Jezusowego. W kwietniu 2017 r. w średzkiej placówce urodziło się 78 dzieci, w maju natomiast na świat przyszły aż 94 noworodki. Jeszcze nigdy w historii lecznicy nie urodziło się w ciągu jednego miesiąca tyle dzieci. Co ciekawe, pacjentkami średzkiego szpitala są nie tylko mieszkanki powiatu średzkiego. Coraz więcej przyszłych mam przyjeżdża do Środy także z ościennych powiatów i miejscowości, np. z Leszna czy Śremu.  
- Pacjentki często wskazują, że wybierają naszą placówkę ze względu na przytulny wygląd oddziału, komfortowe warunki pobytu, bardzo dobrą opiekę medyczną oraz nowoczesny sprzęt. To wszystko sprawia, że Szpital Średzki cieszy się coraz większą renomą w regionie. Rosnąca liczba urodzonych w naszym szpitalu dzieci jest dowodem zaufania ze strony pacjentek, co napawa nas dumą - nie kryje radości Filip Waligóra, prezes Zarządu Szpitala Średzkiego.
Oddział ginekologiczno-położniczy w Szpitalu Średzkim obecnie dysponuje łącznie 25 łóżkami. Na życzenie pacjentek dostępne są również pokoje jednoosobowe, w których świeżo upieczone mamy mogą przebywać wraz z noworodkiem oraz swoim partnerem. Jak zapewniają pracownicy Szpitala Średzkiego, dzięki niewielkiej powierzchni oddziału, mogą oni poświęcić więcej uwagi każdej pacjentce i dziecku.
- W odróżnieniu od dużych placówek, w naszym szpitalu liczba personelu wystarcza do objęcia troskliwą opieką wszystkich przebywających na oddziale pacjentek, dzięki czemu możemy każdej z nich poświęcić wystarczająco dużo czasu. Żadna pacjentka nie jest u nas anonimowa ani zostawiona sama sobie. Każda mama może liczyć na fachową pomoc personelu w opiece nad noworodkiem czy bezpłatnie skorzystać z laktatora. W razie potrzeby przekazujemy również kobietom mleko modyfikowane, pampersy czy środki do pielęgnacji noworodka - podkreśla Henryka Mośkowiak, położna oddziałowa na oddziale noworodkowym średzkiej placówki.
Czy w Szpitalu Średzkim padnie w tym roku rekordowa liczba 900 urodzeń? Tego nie można do końca przewidzieć, lecz z pewnością planowane na ten rok doposażenia oddziału w kolejne sprzęty jeszcze bardziej zwiększą, już i tak wysoką, jakość opieki okołoporodowej.

Fot. Barbara Kołodziej
baner300x250