Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Rusza nabór do szkół

Rusza nabór do szkół

Liceum ogólnokształcące czy szkoła zawodowa? 22 maja 2017 r. rozpocznie się nabór do szkół ponadgimnazjalnych. Na terenie powiatu średzkiego gimnazjaliści będą mogli skorzystać z ofert edukacyjnych czterech publicznych placówek. Dokumenty będą przyjmowane do 9 czerwca do godziny 15:00.

18.05.2017

Przez cały kwiecień w średzkich szkołach ponadgimnazjalnych odbywały się dni otwarte. Dzięki nim młodzież gimnazjalna mogła zwiedzić budynki szkół, porozmawiać z nauczycielami oraz poznać szczegółowo ofertę kształcenia wybranej placówki.
Od 22 maja absolwenci gimnazjów będą mogli składać wnioski o przyjęcie do wybranej przez siebie szkoły: Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie, Zespołu Szkół Rolniczych w Środzie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie, a także Zespołu Szkół w Nowym Mieście nad Wartą. Ze szczegółowymi zasadami rekrutacji oraz wymaganymi dokumentami można zapoznać się na stronach internetowych poszczególnych szkół.
Aby uatrakcyjnić ofertę edukacyjną szkół zawodowych oraz ułatwić przyszłym uczniom podjęcie decyzji, Starostwo w porozumieniu z dyrekcjami placówek podejmowało w ostatnich miesiącach niezbędne ku temu działania. Pierwszym krokiem był podział kierunków kształcenia na rok szkolny 2017/2018 w ZSR oraz CKZiU, dzięki czemu poszczególne placówki mogą teraz oferować naukę różnych zawodów. Niezbędne było również zmodernizowanie szkolnych pomieszczeń oraz doposażenie pracowni i warsztatów w Zespole Szkół Rolniczych oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie Wielkopolskiej. Na ten cel Powiat Średzki postanowił przeznaczyć blisko 230 tys. zł.
CKZiU otrzymało od samorządu ponad 86 tys. złotych na remont i wyposażenie warsztatów w nowoczesne urządzenia. Środki zostały przeznaczone na modernizację pracowni: budowlano-drzewnej, samochodowej, elektrycznej, informatycznej, rysunku technicznego, metrologii technicznej oraz logistycznej. ZSR z kolei dostało ponad 140 tys. zł na doposażenie pracowni: diagnostyki, technologii żywności, komunikacji w języku obcym,  a także teleinformatyki.
Składanie wniosków o przyjęcie do szkół potrwa do 9 czerwca 2017 r. do godziny 15:00. W dniach od 23 do 26 czerwca 2017 r. kandydaci będą mogli uzupełnić wniosek o przyjęcie do szkoły o świadectwo ukończenia gimnazjum oraz zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego.
Wyniki rekrutacji ogłoszone zostaną 12 lipca 2017 r.

Fot. Barbara Kołodziej