Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Rów Topolski do konserwacji

Rów Topolski do konserwacji

Powiat Średzki wraz z Gminą Środa będą wspólnie finansować konserwację Rowu Topolskiego. Powiat przeznaczy na ten cel 50 tys. zł. Prace będą prowadzone na długości blisko 4,5 kilometra na odcinku Jarosławiec-Środa Wielkopolska.

07.02.2018

Konserwacja rowu rozpocznie się od ujścia cieku, czyli Strugi Średzkiej poprzez przepust na ulicy Wejhana i dalej do ujścia wód opadowych z ulicy Dolnej w Środzie. W okresach wiosennych oraz przy dużych ilościach opadów atmosferycznych występują podtopienia okolicznych gruntów przy Rowie Topolskim. Z tego względu rów melioracyjny, który jest głównym odbiornikiem wód opadowych z terenu miasta musi być konserwowany i odpowiednio często utrzymywany, aby zapewnić przepływ wód.
- Pomoc finansowa dla Gminy Środa zostanie przeznaczona na prace konserwacyjne Rowu Topolskiego, w celu poprawy jego właściwego funkcjonowania oraz przyjmowania wód opadowych i roztopowych z terenu miasta Środa - mówi Starosta Średzki Marcin Bednarz. - W celu realizacji zadania, pomiędzy stronami zostanie podpisana stosowna umowa.