Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Starosta i Wicestarosta Średzki z niższym wynagrodzeniem.

Starosta i Wicestarosta Średzki z niższym wynagrodzeniem.

Podczas ostatniej VXI Sesji Rady Powiatu została podjęta uchwała Nr LXI/510/2018 w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla Starosty Średzkiego.

22.06.2018

Podjęcie uchwały jest związane z rządowym rozporządzeniem obniżającym o 20 proc. wynagrodzenia wójtów, burmistrzów, prezydentów, ich zastępców, starostów, marszałków województw i innych pracowników samorządu. Regulacje zaczną obowiązywać od 1 lipca br.

Rada Powiatu jako pierwsza w całym samorządzie średzkim podjęła uchwałę obniżającą wynagrodzenie samorządowcom.

Uchwała Rady Powiaty Średzkiego przeszła 8 głosami „za", 2 głosy były „przeciw" i 1 głos „wstrzymujący się". W głosowaniu nie zagłosował 1 radny, a 5 radnych było nieobecnych.