Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Stypendia i nagrody Starosty

Stypendia i nagrody Starosty

Starosta Średzki Marcin Bednarz przyznał okresowe stypendia oraz nagrody dla kolejnych sportowców z powiatu średzkiego za osiągnięte wyniki sportowe. Zawodnicy odebrali je z rąk Wicestarosty Piotra Kasprzaka w Starostwie Powiatowym.

26.07.2017

Roczne stypendia sportowe otrzymali: Maciej Palicki, Marcin Senka, Jarosław Guszczak oraz Wojciech Kaczor w kwocie 244 zł  na okres od lipca 2017 r. do czerwca 2018 r. za zdobycie srebrnych medali na 34. PZLA Mistrzostwach Polski U23 w sztafecie 4x100 m mężczyzn. Również roczne stypendium w kwocie 244 zł brutto na okres od lipca 2017 r. do czerwca 2018 r. otrzymała Joanna Stanisławska. za zdobycie brązowego medalu na 34. PZLA Mistrzostwach Polski U23 w skoku wzwyż kobiet. Wyróżniono ponadto Marcina Szczęsnego w kwocie 366 zł brutto na okres od lipca 2017 r. do czerwca 2018r. za zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Europy w hokeju 5 osobowym chłopców U16 w Wałczu ( lipiec 2017), a także Bartosza Zaworskiego w kwocie 244 zł brutto na okres od czerwca 2017r. do grudnia 2017r. za zdobycie srebrnego medalu na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w hokeju w lutym 2017r.
Starosta ponadto przyznał nagrodę dla Marcina Szczęsnego w kwocie 1000 zł brutto za zdobycie złotego medalu na Mistrzostwach Europy w hokeju 5- osobowym chłopców U16 w Wałczu (lipiec 2017) oraz dla Bartosza Zaworskiego w kwotach: 600 zł brutto za zdobycie srebrnego medalu na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w hokeju w 2017 roku oraz 400 zł brutto za zdobycie brązowego medalu na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów w hokeju w 2017 roku.
Rozwój sportu i promocja naszego powiatu poprzez sukcesy średzkich sportowców były argumentami do wprowadzenia zmian w regulaminie stypendiów i nagród  przyznawanych przez Powiat Średzki - mówi Starosta Średzki Marcin Bednarz.
Przypomnijmy. Program przyznawania stypendiów oraz nagród i wyróżnień sportowych dla najlepszych zawodników trenujących w klubach na terenie powiatu oraz trenerów samorządowcy powiatowi rozpoczęli już w zeszłym roku. Niedawno  radni powiatowi uchwalili nowy regulamin, w którym zostały doprecyzowane warunki przyznawania wsparcia finansowego.
O stypendium sportowe oraz nagrodę i wyróżnienie mogą się ubiegać zdobywcy I-III miejsc na Mistrzostwach Polski oraz zdobywcy I-VIII miejsc Mistrzostw Europy, Mistrzostw Świata, Igrzysk Olimpijskich. Stypendia sportowe oraz nagrody i wyróżnienia przyznawane są za osiągnięcia we wszystkich dyscyplinach uznanych przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski jako dyscyplinę olimpijską (badminton, tenis stołowy, tenis ziemny, boks, judo, zapasy, taekwondo, karate, lekkoatletyka, hokej na trawie, piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka, pływanie, wioślarstwo, żeglarstwo oraz strzelectwo) oraz w dyscyplinach nieolimpijskich (ju-jitsu oraz sportowy taniec towarzyski).
- Nasi sportowcy regularnie reprezentują nasz region w mistrzowskich imprezach rangi krajowej i międzynarodowej, a ich osiągnięcia są powodem do dumy dla mieszkańców powiatu średzkiego. Jako samorząd, poprzez system stypendialny,  chcemy wspierać naszych zawodników oraz ich trenerów w osiąganiu dalszych sukcesów - podkreśla Wicestarosta Piotr Kasprzak.
W zależności od rangi osiągnięć, wsparcie finansowe dla zawodnika wyniesie od 100 zł do nawet 3500 zł brutto miesięcznie. Stypendium przyznawane będzie na czas nie dłuższy niż 12 miesięcy. Dodatkowo, sportowiec będzie mógł za swoje sukcesy otrzymać raz w roku nagrodę (w formie finansowej) bądź wyróżnienie (w postaci pucharu, statuetki bądź dyplomu). Nagrody i wyróżnienia będą również przyznawane trenerom, których podopieczni osiągają wysokie wyniki sportowe. W zależności od osiągnięć zawodnik otrzyma jednorazowo od 300 zł do 6500 zł brutto, zaś trener od 500 zł do 2500 zł brutto.

Fot. Barbara Kołodziej