Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Stypendium Starosty Średzkiego

Stypendium Starosty Średzkiego

13.04.2017

Liwia Chmiel _ utalentowana średzka sportsmenka otrzymała stypendium Starosty Średzkiego Marcina Bednarza. Wsparcie finansowe zostało przyznane młodej pływaczce w uznaniu bardzo dobrych wyników sportowych. Przez kolejny rok Liwia Chmiel otrzymywać będzie od Samorządu 366 złotych brutto miesięcznie.
15-letnia Liwia Chmiel jest  zawodniczką Uczniowskiego Klubu Sportowego „Trójka" Środa Wielkopolska.  Sportsmenka otrzymała stypendium za zdobycie złotego medalu na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów w pływaniu na dystansie 100m stylem zmiennym (marzec 2017 r.) Stypendium Starosty Średzkiego w wysokości 366 zł brutto miesięcznie zostało przyznane na okres 12 miesięcy _ od marca 2017 do lutego 2018.
Liwia Chmiel, mimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele spektakularnych osiągnięć sportowych. Warto choćby wspomnieć, że w zeszłym miesiącu w zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Ostrowcu Świętokrzyskim zdobyła złoty medal  w pływaniu na 100 m stylem zmiennym, złoty medal w pływaniu na 200 m stylem klasycznym, a także srebrny medal w pływaniu na 50 m stylem klasycznym.
Serdecznie gratulujemy.

Fot. Gazeta Średzka