Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Stypendyści Starosty Średzkiego

Stypendyści Starosty Średzkiego

Kolejnych dwóch utalentowanych średzkich sportowców Starosta Marcin Bednarz uhonorował stypendiami w uznaniu bardzo dobrych wyników. Uroczystość wręczenia stypendialnych dokumentów odbyła się 29 czerwca w Starostwie z udziałem młodych sportowców i ich rodziców.

04.07.2017

W uznaniu bardzo dobrych wyników sportowych Starosta Średzki Marcin Bednarz przyznał stypendium Jakubowi Kasperskiemu. Młody sporowiec zdobył srebrny medal na tegorocznych Mistrzostwach Polski Modeli Swobodnie Latających Klasa F1A, B, P Juniorów w Krośnie w kategorii F1A. Stypendium, w wysokości 244 zł brutto miesięcznie, wypłacane będzie przez okres 11 miesięcy.
Starosta przyznał także stypendium Błażejowi Stachowiakowi - również w wysokości 244 zł brutto miesięcznie (na okres 2 miesięcy). Ogromnym sukcesem Błażeja było zdobycie w sierpniu zeszłego roku złotego medalu na Mistrzostwach Świata Modeli Latających Klasa F1A w Macedonii w drużynowej konkurencji F1A - swobodnie latających modeli szybowców.
- Wasze sportowe sukcesy zasługują na uznanie i nagrodę - mówi Starosta Średzki Marcin Bednarz. - Jestem przekonany, że mimo już wielu dokonanych osiągnięć, wasza sportowa kariera dopiero się rozpoczyna. Serdecznie gratuluję i życzę kolejnych nagród.

Fot. Barbara Kołodziej