Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Sukces Triathlonu podsumowany

Sukces Triathlonu podsumowany

Z udziałem Starosty Średzkiego Marcina Bednarza i Burmistrza Środy Wojciecha Ziętkowskiego podsumowano tegoroczny Średzki Triathlon, który, przypomnijmy, odbył się 20 sierpnia w Środzie.

27.09.2017

Spotkanie w Starostwie było okazją do wręczenia upominków i podziękowań osobom, które w największym stopniu przyczyniły się do organizacji i powodzenia tegorocznej imprezy.
W spotkaniu, oprócz włodarzy miasta i powiatu, uczestniczyli: Jacek Hańczyk - średzki triathlonista, Tomasz Brzeziński - RON Racing, Maria Olejniczak - skarbnik miasta, Dawid Machowiak - przedstawiciel średzkich Etyliniarzy, Marcin Puzicki - naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP, Marek Mikołajczak - Straż Miejska, Michał Sut - SutTrans, Joanna Marusik - prezes Spółki XXI,  Krystyna Stachowiak oraz Mateusz Ślebioda - z Wydziału Rozwoju i Promocji Urzędu Miejskiego W Środzie, Filip Orłowski - Rescue Team, ratownictwo wodne, a także organizatorzy: Wojtek Stalec, Bogumił Głuszkowski, Karolina Lutomska, Katarzyna Łaźniak, Karolina Głuszkowska (Citizen_Klub Sportowy).
Tegoroczny Średzki Triathlon zgromadził 331 zawodników oraz wiele gwiazd sportowych i znamienitych gości. Impreza zorganizowana przez Gminę Środa Wielkopolska oraz Klub Sportowy Cityzen została wsparta finansowo m.in. przez Powiat Średzki. Zawody zakończyły się sukcesem organizacyjnym i sportowym, co podkreślali zarówno zawodnicy i zaproszeni goście, jak i uczestnicy mediów społecznościowych.  Również komentarze  na FaceBooku nie pozostawiały wątpliwości „Super impreza - jedna z lepszych triatlonowych w Polsce" - to tylko jeden z wpisów na profilu FB podsumowujący wrażenia uczestników po zakończonych zawodach.
Tegoroczny Triatlon został reaktywny w Środzie po paru latach przerwy. Podkreślano, że w dotychczasowej historii zawodów nigdy w rywalizacji sportowej nie wzięło udziału tak wiele osób. Triathlon został przeprowadzony na dystansach 1/16 IM (14,125 km  - 0,238 km pływanie - 11,25 km rower - 2,6 km bieg), 1/8 IM (28,25 km - 0,475 km pływanie - 22,5 km rower - 5,275 km bieg) i 1/4 IM (56,5 km - 0,950 km pływanie - 45 km rower - 10,55 km bieg) oraz sztafety na dystansie 1/4 i  kategoria dzieci TRI KIDS. Wśród zawodników z powiatu średzkiego najlepsi okazali się Izabella Brzezińska i Łukasz Biskup na 1/4 IM, na 1/8 IM Roman Mędrek oraz na dystansie 1/16 IM Katarzyna Mroczyk i Bartłomiej Mikołajczak.
Pełnej sportowych wyzwań imprezie towarzyszyły atrakcje dla całych rodzin: strefa aktywności, przejazdy wake bordem i bananem, plac wodny oraz dmuchańce.
W Triatlonie wzięli udział nie tylko zawodnicy z Wielkopolski, ale także m.in. z Krakowa, Świdnicy, Zakopanego, Gdańska, Koszalina, Gdańska. Wśród gwiazd, uczestniczących w rywalizacji wymienić należy m.in. Bogumiła Głuszkowskiego (jednocześnie dyrektora, sportowca, triathlonistę, trenera i właściciela poznańskiego klubu sportowego), Monikę Smaruj - reprezentantkę Polski na arenie międzynarodowej w triathlonie, Krzysztofa Hadasia - dwukrotnego, złotego medalistę w Mistrzostwach Polski w Triathlonie Open. oraz Natalię Madaj - złotą medalistkę Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro w kajakarstwie.

Fot. Barbara Kołodziej