Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Szpitalny remont na finiszu

Szpitalny remont na finiszu

Za trzy tygodnie zakończy się remont 2 piętra starej części Szpitala Średzkiego Serca Jezusowego. Wyłoniony w przetargu wykonawca prac JG-BUD Jan Grzybowski z Daszewic zgodnie z umową wszelkie prace musi zrealizować do 31 sierpnia.

11.08.2017

Remontowane jest 2 piętro w starej części szpitala, od strony ul. Żwirki i Wigury. Zakres prac jest bardzo duży - roboty polegają m.in. na wymianie zadaszenia obiektu. Szpital już zyskał nowe pokrycie dachowe składające się z dachówki karpiówki. Ponadto przeprowadzono montaż izolacji przeciwwilgociowej, wymianę rynien, spustów i opierzeń, a także remont kaferków i instalacji odgromowej. Zarówno wielkość prac, jak i wybór elementów montażowych uzgodniony został z konserwatorem zabytków, który sprawuje pieczę nad tym historycznym obiektem.
Równie szeroki jest zakres prowadzonych prac wewnątrz budynku. W pomieszczeniach, gdzie wkrótce pojawią nowe gabinety lekarskie oraz sale szkoleniowe zostaną położone wykładziny a także wykonano przemurowanie oraz  naprawę i malowanie ścian.
- Sale są gruntownie odnawiane. Zadbaliśmy o to, aby pomieszczenia spełniały zarówno  wysokie walory estetyczne, jak i funkcjonalne -  mówi kierownik Działu Inwestycji Średzkiego Szpitala Daniel Rydian - W remontowanych salach pojawi się nowa stolarka okienna i drzwiowa, a także nowe instalacje centralnego ogrzewania. Ponadto zmodernizowaliśmy istniejące oraz wykonamy nowe sanitariaty usytuowane w korytarzu oraz pomieszczeniu socjalnym.
Inwestor dużą wagę przyłożył do kwestii bezpieczeństwa, z tego względu zakres prac objął także wymianę instalacji elektrycznej, w tym sieć telefoniczną i internetową, ale przede wszystkim kompleksową wymianę wewnętrznych instalacji elektrycznych wraz z rozdzielnią. Ponadto przebudowie uległa istniejąca instalacja przeciwpożarowa oraz wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła i klimatyzacja.
- W obecnie remontowanej części szpitala już niedługo funkcjonować będą gabinety POZ, gdzie lekarze rodzinni przyjmować będą swoich pacjentów - informuje prezes zarządu Szpitala Filip Waligóra. - W drugiej części remontowanego piętra przewidzieliśmy organizację punktu konferencyjnego. Wkrótce w tych salach będą prowadzone m.in. kursy kwalifikowanej pomocy, a także wiele innych spotkań i narad.