Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Tereny inwestycyjne Powiatu bardziej atrakcyjne

Tereny inwestycyjne Powiatu bardziej atrakcyjne

Napowietrzne sieci wysokiego napięcia, które przebiegają przez tereny inwestycyjne powiatu zostaną usunięte. Samorząd rozpoczął już prace w tym zakresie. Zadanie dotyczy kilkunastu hektarów terenów inwestycyjnych, mieszczących się w pobliżu skrzyżowania drogi krajowej 11 z drogą wojewódzką 432 w kierunku Zaniemyśla.

19.04.2017

Napowietrzne sieci wysokiego napięcia, które przebiegają przez tereny inwestycyjne powiatu zostaną usunięte. Samorząd rozpoczął już prace w tym zakresie. Zadanie dotyczy kilkunastu hektarów terenów inwestycyjnych, mieszczących się w pobliżu skrzyżowania drogi krajowej 11  z drogą wojewódzką 432 w kierunku Zaniemyśla. Prace zakończą się we wrześniu tego roku.
Zmianie ma ulec położenie napowietrznych linii wysokiego napięcia, tak aby nie utrudniały one zagospodarowania gruntu przeznaczonego pod działalność gospodarczą.
_ Istniejące słupy bardzo ograniczały możliwości inwestycyjne i mogłyby stanowić utrudnienie przy potencjalnym wznoszeniu tam obiektów przemysłowych bądź magazynowych _ mówi Starosta Średzki Marcin Bednarz. _  Wobec powyższego Powiat zdecydował, że te bariery zostaną usunięte. Prace przygotowawcze już zostały rozpoczęte.
Powiat zamierza przeznaczyć na realizację zadania blisko 100 tys. złotych.  Mieszkańcy w żaden sposób nie odczują skutków prowadzonych prac -  nie będzie przerw w dostawie energii elektrycznej, a jej przesył będzie jednolity.  Wstępne pisma w tej sprawie zostały skierowane  do ENEI. Powiat wystąpił o warunki techniczne usunięcia kolizji planowanych obiektów z siecią energetyczną.
_ Po uzyskaniu warunków będziemy mogli zlecać projekt techniczny  zmian przebiegu sieci  i docelowo realizację _ mówi geodeta powiatowy Hanna Mierzwiak. _ Prace realizowane będą na  odcinku około 600 metrów. We wrześniu planujemy zakończenie zadania.

fot. Witold Wójkiewicz