A A A | zmień kontrast | Mapa strony | język: pl en de | rss ico-rss | ico-bip
logo-sroda-wlkp
Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Turniej Wiedzy Pożarniczej " MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

Turniej Wiedzy Pożarniczej " MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

W piątek 17 marca 2017r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej odbyły się eliminacje powiatowe do XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM".

20.03.2017
 
W piątek 17 marca 2017r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej odbyły się eliminacje powiatowe do XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM". W przyszłym miesiącu reprezentanci powiatu średzkiego sprawdzą swoją wiedzę w turnieju wojewódzkim.
Po zwycięstwie w eliminacjach gminnych, młodzież powiatu średzkiego stanęła 17 marca br. do kolejnej rywalizacji. Stawką było przejście do kolejnego etapu turnieju, czyli poziom wojewódzki. Młodzież startowała w trzech grupach wiekowych. Komisja pod przewodnictwem Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Środzie Wlkp. st. kpt. Macieja Kaczmarka po dokonaniu oceny prac pisemnych wyłoniła zwycięzców:  

I GRUPA WIEKOWA  - szkoły podstawowe                
1 miejsce Miłosz Waśkowiak ze Szkoły Podstawowej w Pięczkowie,               
2 miejsce Jakub Miśkiewicz z Zespołu Szkół w Klęce,                
3 miejsce Bartosz Martuszak ze Szkoły Podstawowej w Pięczkowie 

II GRUPA WIEKOWA  - gimnazja               
1 miejsce Jagoda Poch ze Szkoły Podstawowej w Pięczkowie,                
2 miejsce Aleksandra Kowalska z Zespołu Szkół w Nowym Mieście nad Warta,               
3 miejsce Arkadiusz Zięty z Zespołu Szkól w Krzykosach,  

III GRUPA WIEKOWA  - szkoły ponadgimnazjalne                
1 miejsce Aleksandra Kujawa  - z Zespołu Szkół Nowe Miasto nad Wartą,                
2 miejsce Milena Roszyk - Zespół Szkół Zawodowych we Wrześni,                
3 miejsce Kamil Bartylak - Zespół Szkół Zawodowych w Środzie Wielkopolskiej                

Wszystkim uczestnikom turnieju pogratulował Wicestarosta Piotr Kasprzak, który razem z Komendantem Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp. mł. bryg. Jarosławem Kuderczakiem i Członkiem Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Środzie Wielkopolskiej dh Ryszardem Ignaszewskim, wręczył wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy i upominki. Eliminacje wojewódzkie turnieju odbędą się 22 kwietnia br. w Żychlinie, reprezentantami powiatu średzkiego będą  zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych.                
Piątkowa obecność młodzieży w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej  było dla niej także doskonałą okazją do zapoznania się ze sprzętem będącym na wyposażeniu średzkiej jednostki oraz do przeprowadzenia pogadanki na temat zagrożeń związanych z tlenkiem węgla w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Czad i ogień. Obudź czujność".

fot. A.Gogulski
baner300x250