Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Uroczyste podpisanie umowy na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 432 Ruszkowo - Grzymysławice,

odbyło się 9 października br. w Bibliotece Publicznej w Środzie Wielkopolskiej

09.10.2018

9 października br., w sali Biblioteki Publicznej w Środzie Wielkopolskiej, odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy dyrektorem Wojewódzkiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, panem Pawłem Katarzyńskim oraz Dyrektorem Regionu COLAS POLSKA Sp. z o.o., panem Damianem Bolewiczem, na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 432 na odcinku Ruszkowo - Grzymysławice.

Świadkami podpisania umowy byli zaproszeni goście, m.in. Wojciech Jankowiak Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Mirosława Katarzyna Kaźmierczak radna Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Marcin Bednarz Starosta Średzki, Piotr Kasprzak Wicestarosta, Wojciech Ziętkowski Burmistrz Miasta Środa Wielkopolska oraz Sébastien Picaut prezes zarządu COLAS POLSKA Sp. z o.o.

Rozbudowa obejmie odcinek o długości 9,5 km od Ruszkowa w powiecie średzkim do Grzymysławic w powiecie wrzesińskim. Inwestycja będzie realizowana w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 i współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Droga zostanie rozbudowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj", czyli wykonawca najpierw musi przygotować projekt, uzyskać wszelkie uzgodnienia i wymagane prawem decyzje, a dopiero po dopełnieniu wszelkich formalności przystąpić do budowy. Planowany zakres inwestycji obejmuje przebudowę lub budowę:
  • skrzyżowań wraz ze zmianą geometrii,
  • przepustów drogowych,
  • zatok autobusowych,
  • chodników,
  • ciągów rowerowych,
  • kanalizacji deszczowej
  • elementów bezpieczeństwa w ruchu drogowego,
  • oznakowania pionowego i poziomego.
Całkowita wartość inwestycji wyniesie: 36,7 mln złotych, z tego dofinansowanie UE 24,8 mln złotych. Termin rozpoczęcia realizacji inwestycji planowany jest jeszcze na rok 2018, natomiast zakończenia na rok 2022.

fot. A. Ziętek