Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności We współpracy z biurami nieruchomości

We współpracy z biurami nieruchomości

Powiat Średzki zamierza zlecić biurom pośrednictwa obrotu nieruchomości sprzedaż gruntów, które aktualnie są przeznaczone pod inwestycje. W obrocie znajdzie się ponad 30 hektarów gruntów z planem miejscowego zagospodarowania, położonych w Kijewie.

19.04.2017

Władze powiatu zamierzają zachęcić do kupna swoich terenów inwestorów z całej Polski. Biura pośrednictwa obrotu  nieruchomości rozlokowane na terenie kraju mają ułatwić to zadanie.
_ Powiat posiada dość dużą ilość gruntów, które aktualnie są przeznaczone pod inwestycje i posiadają miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. W pierwszej kolejności właśnie te grunty będą sprzedawane _ mówi Starosta Średzki Marcin Bednarz. _ Planujemy, że w przyszłości  także dla pozostałych naszych  gruntów  opracowane zostaną plany zagospodarowania, które ułatwią Powiatowi pozyskanie nowych inwestorów oraz sprzedaż nieruchomości po korzystnej cenie.
Trwają rozmowy z biurami pośrednictwa obrotu nieruchomości w celu ustalenia warunków  transakcji. Władze powiatu zakładają, że prowizja dla biura nie przekroczy 2 procent wartości nieruchomości.