Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Wkrótce cały Powiat w numerycznej sieci

Wkrótce cały Powiat w numerycznej sieci

Cały obszar Powiatu Średzkiego będzie posiadał numeryczne dane sieci uzbrojenia terenu. Dzięki staraniom władz Powiatu Średzkiego podpisano już umowę w tym zakresie. Zadanie, które wykona firma Gispro ze Szczecina w całości zostanie sfinansowane z Programu Operacyjnego „Polska Cyfrowa". Koszt zlecenia wynosi około 800 tysięcy złotych.

21.07.2017

Powiat Średzki jedynie w połowie posiada informacje o sieciach uzbrojenia terenu w postaci numerycznej. Po zakończeniu prac cały obszar powiatu zostanie objęty informacją elektroniczną.
- Te dane będą stanowić duże ułatwienie przy wszelkiego rodzaju inwestycjach, ponieważ zakres prac który inwestor będzie zlecał do wykonania geodecie będzie zdecydowanie mniejszy. Pozostanie bowiem mniej elementów do przetworzenia do wersji elektronicznej - informuje Geodeta Powiatowy Hanna Mierzwiak. - Przypomnijmy, obecnie, zgodnie z obowiązującymi wymogami wszystkie wykonywane przez geodetów pomiary w terenie muszą być obrazowane w formie elektronicznej.
Realizacja zadania nie będzie się wiązała z bezpośrednim kontaktem geodetów  z mieszkańcami. Zadaniem wykonawcy będzie bowiem przetworzenie zgromadzonych już informacji w formie analogowej na elektroniczną.
- To wpłynie na poprawę czytelności map powiatowych - mówi Starosta Średzki Marcin Bednarz. - Na niektórych obszarach mamy jeszcze mapy analogowe, czyli na foliach. Są one mniej czytelne, mniej dokładne i na pewno stanowią gorszy materiał dla celów projektowych niż ten, który jest uaktualniany.