Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Wniosek o uzbrojenie terenu można składać on-line

Wniosek o uzbrojenie terenu można składać on-line

Na stronie internetowej Powiatu Średzkiego został uruchomiony iGeoMap/ePODGiK – program, który automatyzuje prace geodezyjne, ale przede wszystkim posłuży inwestorom oraz mieszkańcom do przesyłania wniosków o uzbrojenie terenu on-line.

09.05.2019

Podczas składania wniosku wnioskodawca ma do dyspozycji możliwość wykorzystania wszystkich dostępnych w portalu mapowym informacji ułatwiających jego lokalizację (tj. działki, budynki, ulice, punkty adresowe, ortofotomapa, itp.). Do ułatwienia lokalizacji miejsca, którego dotyczy wniosek, można wykorzystać dostępne w portalu mechanizmy wyszukiwania (na podstawie adresu, numeru działki, współrzędnych, itp.

Po złożeniu wniosku i uiszczeniu stosownej opłaty, wniosek trafi do zespołu uzgadniania dokumentacji i koordynacji projektowanych sieci uzbrojenia terenu, gdzie przesłane dane będą sprawdzane i odpowiednio przygotowywane do przeprowadzenia narady koordynacyjnej. Następnie pracownik ośrodka powiadomi właściwych gestorów sieci, aby mogli oni wyrazić swoją opinię. Gestorzy wyrażą swoją opinię o projekcie w serwisie epodgik.pl korzystając z przedstawionej dokumentacji projektu oraz dostępnych materiałów PZGiK, w tym w szczególności z powiatowego portalu mapowego i opublikowanych tam danych. W wyniku narady powstaje protokół, o którym wnioskodawca jest informowany drogą mailową i który po zakończeniu narady może pobrać ze swojego konta po zalogowaniu w serwisie ePODGIK.
Protokół z narady może być automatycznie przesyłany do Wydziału Budownictwa, który korzysta z takiego dokumentu na etapie wydawania pozwolenie na budowę.

Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć tutaj:

opr. Paulina Piątek