Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Wpisy do książeczek wojskowych - udogodnienia dla młodych mieszkańców

Wpisy do książeczek wojskowych - udogodnienia dla młodych mieszkańców

08.05.2018

W Starostwie Powiatowym w Środzie Wielkopolskiej z inicjatywy Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa w porozumieniu z Wojskowym Komendantem Uzupełnień w Poznaniu dokonywano adnotacji w książeczkach wojskowych o przeniesieniu do rezerwy bez odbycia służby wojskowej osobom, które stawiły się do kwalifikacji wojskowej w bieżącym roku.

Takie rozwiązanie  pozwoliło młodym mieszkańcom naszego powiatu  na uniknięcie  dojazdu do WKU w Poznaniu, a tym samym na oszczędzenie kosztów przejazdu oraz czasu niezbędnego na uzyskanie wpisu. Z tej możliwości skorzystały 183 osoby.