Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Podpisano umowę na remont drogi w Olszewie

Podpisano umowę na remont drogi w Olszewie

We wtorek, 6 czerwca Powiat Średzki podpisał umowę na wykonanie warstwy asfaltowej na odcinku drogi Środa Wielkopolska - Olszewo z firmą Krzysztof Kukulski Firma Robót Drogowych z Kijewa, której ofertę Zarząd Powiatu średzkiego uznał jako najkorzystniejszą. To nie jedyna inwestycja drogowa, jaka zostanie w najbliższym czasie zrealizowana w powiecie.

07.06.2017

Przetarg dotyczył zadania pn. „Położenie warstwy asfaltowej na drodze powiatowej nr 3667P Środa Wielkopolska - Miłosław, na odcinku Środa Wielkopolska - Olszewo". Swoje oferty złożyły cztery przedsiębiorstwa, spośród których Zarząd Powiatu Średzkiego jako najkorzystniejszą wybrał ofertę firmy Krzysztof Kukulski Firma Robót Drogowych z Kijewa.
Inwestycja kosztować będzie 184 254 zł, a na zrealizowanie wszystkich prac wykonawca będzie miał 3 dni od daty podpisania umowy.
Warto podkreślić, że w ciągu najbliższych tygodni rozstrzygną się kolejne zaplanowane przez Starostwo przetargi na modernizację jezdni. W tym roku Powiat Średzki zrealizuje rekordową liczbę inwestycji drogowych, m.in. na drogach między Środą Wielkopolską a Swarzędzem czy Środą Wielkopolską a Neklą. Łącznie na remonty wybranych odcinków w budżecie zostało zabezpieczonych w tym roku to 12.201.118 zł. Dzięki zaplanowanym pracom poprawi się bezpieczeństwo i komfort jazdy na najbardziej zniszczonych drogach w powiecie.

Fot. Barbara Kołodziej