Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności XIV Wielkopolskie Spotkanie Kapel Podwórkowych

XIV Wielkopolskie Spotkanie Kapel Podwórkowych

Już po raz 14 odbyło się Wielkopolskie Spotkanie Kapel Podwórkowych. Na imprezę „Podwórkowe muzykowanie", która zgromadziła liczną publiczność przybyły grupy muzyczne z całej Wielkopolski, w tym z powiatu średzkiego. Patronat nad przedsięwzięciem objęli wójt gminy Krzykosy Andrzej Janicki i Starosta Średzki Marcin Bednarz. Impreza odbyła się w niedzielę, 9 lipca w Amfiteatrze Gminnego Ośrodka Kultury w Krzykosach.

17.07.2017

Rolę gospodarza spotkania  pełniła grupa muzyczna „Szczuny z Sulęcinka". Ponadto na scenie pojawili  się: „Bielawna Kapela" z Bielawy, „Kapela z Kopyta" z Konina, „Swoja Wiara" z Murowanej Gośliny oraz Zofia Dragan z gwarą poznańską.
Bielawna Kapela, która rozpoczęła działalność jesienią 2011 r. kultywuje bielawskie tradycje grup wywodzących się z teatru Robotniczego i późniejszej Bielawskiej Ferajny. Zespół sprawdza się znakomicie jako typowa kapela podwórkowa i jako zespół estradowy grający na pełnym nagłośnieniu.
Doskonale zaprezentowała się też konińska Kapela z Kopyta, którą tworzą dinozaury muzyki biesiadnej i podwórkowej. Zespół po raz pierwszy zaprezentował się w 2007 roku. Grupa pochwalić się może wieloma sukcesami - do których należy zaliczyć przede wszystkim zajęcie I miejsca w Świeciu na przeglądzie Kapel Folkloru Miejskiego w 2015 r. oraz zdobycie głównej nagrody na X Festiwalu Kapel Folkloru Miejskiego w Pobiedziskach.

Fot. Barbara Kołodziej