Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Azbest do likwidacji

Azbest do likwidacji

Starostwo podsumowało tegoroczną akcję likwidacji wyrobów budowlanych zawierających azbest na terenie powiatu. W tym roku zrealizowano 151 wniosków. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 129 921,45 zł.

29.11.2018

Starostwo podsumowało tegoroczną akcję likwidacji wyrobów budowlanych zawierających azbest na terenie powiatu średzkiego. W tym roku zrealizowano 151 wniosków. Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 129 921,45 zł.

Dotacja z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu wyniosła 90 945,00 zł (70 % kosztów całego przedsięwzięcia), natomiast Powiat wraz z dotacjami z poszczególnych gmin powiatu wydatkował na ten cel 38 976,45 zł.

Prace związane z demontażem i unieszkodliwianiem azbestu prowadziła firma „ECO-POL" Sp. z o.o. z siedzibą w m. Pruszcz, ul. Dworcowa 9, 86-120 Pruszcz. Powiat Średzki finansował przedsięwzięcie w wysokości 100% całkowitych kosztów, z zastrzeżeniem, że koszt ten nie przekroczył 5000 zł. dla jednego wnioskodawcy.

Całkowita ilość unieszkodliwionych wyrobów budowlanych zawierających azbest wyniosła 322 777,00 kg, w tym ilość zdemontowanych wyrobów budowlanych zawierających azbest 87 015,00 kg.  Wszystkie odpady zawierające azbest zostały unieszkodliwione poprzez składowanie na składowisku odpadów niebezpiecznych w miejscowości Małociechowo, gm. Pruszcz, które posiada odpowiednie zezwolenie na składowanie tego rodzaju odpadów.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, ul. Szczepanowskiego 15A, 60-541 Poznań - www.wfosgw.poznan.pl