Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Zapraszamy na XI Sesję Rady Powiatu Średzkiego

Zapraszamy na XI Sesję Rady Powiatu Średzkiego

która odbędzie się 30 maja 2019 r. o godz. 8.00 w Bibliotece Publicznej im. R. W. Berwińskiego w Środzie Wielkopolskiej przy ul. Plac Zamkowy 7.

16.05.2019

Zapraszamy na XI Sesję Rady Powiatu Średzkiego, która odbędzie się 30 maja 2019 r. o godz. 800 w Bibliotece Publicznej im. R. W. Berwińskiego w Środzie Wielkopolskiej przy ul. Plac Zamkowy 7.

Porządek obrad:

1. Otwarcie Sesji.
  2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
  3. Przedstawienie porządku obrad.
  4. Przyjęcie treści protokołu z obrad poprzedniej sesji.
  5. Informacje Przewodniczącego Rady o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.
  6. Sprawozdanie Starosty z prac Zarządu w okresie między sesjami.
  7. Przedstawienie Raportu o stanie Powiatu Średzkiego za 2018 rok.
  8. Debata nad Raportem o stanie Powiatu Średzkiego:
    a) głosy radnych,
    b) głosy mieszkańców.
  9. Głosowanie za przyjęciem uchwały w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu Średzkiego wotum zaufania.
  10. Przedstawienie przez Starostę sprawozdania z wykonania budżetu Powiatu Średzkiego za 2018 rok, sprawozdania finansowego za 2018 rok oraz informacji o stanie mienia komunalnego.
  11. Przedstawienie treści uchwały Składu Orzekającego RIO w Poznaniu w sprawie wyrażenia opinii o sprawozdaniu z wykonania budżetu Powiatu Średzkiego za 2018 rok.
  12. Przedstawienie wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Średzkiego w sprawie udzielenia absolutorium dla Zarządu Powiatu w Środzie Wielkopolskiej z tytułu wykonania budżetu powiatu za 2018 rok.
  13. Przedstawienie treści uchwały Składu Orzekającego RIO w Poznaniu w sprawie wyrażenia opinii o wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Średzkiego w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu za 2018 rok.
  14. Przedstawienie stanowisk Komisji Rady oceniających wykonanie budżetu za 2018 rok.
  15. Dyskusja.
  16. Głosowanie za przyjęciem uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2018 rok.
  17. Głosowanie za przyjęciem uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Powiatu w Środzie Wielkopolskiej za 2018 rok.
  18. Podjęcie uchwał lub zajęcie stanowiska w sprawie:
    1) zmiany uchwały w sprawie utworzenia i przystąpienia do stowarzyszenia pod nazwą Klaster Turystyczny „Szlak Piastowski w Wielkopolsce",
    2) zmiany uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Średzkiego na lata 2019 - 2033,
    3) zmiany uchwały w sprawie uchwały budżetowej na 2019 rok.
  19. Interpelacje i zapytania radnych.
  20. Odpowiedzi na interpelacje zgłoszone na poprzednich sesjach.
  21. Wolne głosy i wnioski.
  22. Zamknięcie Sesji.

Przewodniczący Rady
/-/mgr Małgorzata Fertała

Projekty uchwał przygotowane na sesję dostępne są do pobrania na stronie:  http://bip.powiatsredzki.pl/bip/prawo/projekty-uchwal-rady-powiatu1.html?pid=17752