Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Zmiany w średzkim Areszcie Śledczym

Zmiany w średzkim Areszcie Śledczym

Od 1 grudnia br. zamiast Aresztu Śledczego w Środzie Wielkopolskiej będzie Oddział Zewnętrzny Zakładu Karnego w Gębarzewie

09.11.2018

30 listopada 2018 r., na podstawie Zarządzenia Ministra Sprawiedliwości, ulega likwidacji Areszt Śledczy w Środzie Wielkopolskiej, przy ul. Garncarskiej 1, podległy dyrektorowi okręgowemu Służby Więziennej w Poznaniu. Natomiast od 1 grudnia br., w miejsce dotychczasowego Aresztu Śledczego, zostanie utworzony Oddział Zewnętrzny Zakładu Karnego w Gębarzewie podległy dyrektorowi Zakładu Karnego w Gębarzewie. Zakład Karny w Gębarzewie jest jednostką typu zamkniętego przeznaczoną dla skazanych dorosłych odbywających karę pozbawienia wolności po raz pierwszy  oraz dla skazanych młodocianych z wydzielonym oddziałem typu półotwartego.

ZARZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI NR 252 z dnia 24 sierpnia 2018 r. w sprawie zniesienia Aresztu Śledczego w Środzie Wielkopolskiej oraz Oddziału Zewnętrznego w Pobiedziskach Aresztu Śledczego w Środzie Wielkopolskiej

ZARZĄDZENIE MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI NR 254 z dnia 24 sierpnia 2018 r. w sprawie utworzenia w Środzie Wielkopolskiej Oddziału Zewnętrznego Zakładu Karnego w Gębarzewie