Jesteś tutaj: Samorządowy Serwis Informacyjny Powiat Aktualności Aktualności Zmodernizowana wystawa TERRA SANCTA w Gieczu

Zmodernizowana wystawa TERRA SANCTA w Gieczu

19 kwietnia odbyło się otwarcie zmodernizowanej wystawy stałej TERRA SANCTA w Rezerwacie Archeologicznym w Gieczu. Dzięki Starostwu Powiatowemu uroczystość można było śledzić on-line na stronie Powiatu oraz na facebooku.

20.04.2017

Otwarcia wystawy dokonał dyrektor Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy prof. dr hab. Andrzej Wyrwa w towarzystwie kierownika Rezerwatu Teresy Krysztofiak. Wystawa stała TERRA SANCTA została otwarta w 2011 roku. Obecnie została zmodernizowana poprzez wykorzystanie nowych, przejrzystych tablic informacyjnych zawierających zaktualizowana wiedzę oraz środków multimedialnych. Eksponowane zabytki pochodzą z badań archeologicznych prowadzonych w Gieczu od 1949 roku. Do ekspozycji zostały dodane także nowe znaleziska oraz wydany został przewodnik po wystawie w języku angielskim, ze względu na systematycznie zwiększająca się liczbę turystów z zagranicy.

Fot. Anna Ziętek