„Standardy obsługi inwestora w jednostkach samorządu terytorialnego Województwa Wielkopolskiego”

- spotkanie informacyjne dla samorządowców.

13.02.2020

W środę, 12 lutego br. odbyło się spotkanie informacyjnym dla samorządowców nt. projektu ”Standardy obsługi inwestora w jednostkach samorządu terytorialnego Województwa Wielkopolskiego”. W spotkaniu uczestniczyli: starosta Ernest Iwańczuk, wicestarosta Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka, Michał Matelski – Członek Zarządu Powiatu, Andrzej Janicki - Wójt Gminy Krzykosy,  Krzysztof Urbas - Wójt Gminy Zaniemyśl, Aleksander Podemski – Wójt Gminy Nowe Miasto nad Wartą, Krzysztof Pauter – wójt Dominowa oraz pracownicy starostwa. Gospodarzami spotkania byli Anna Maciołek i Paweł Waliszewski z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Głównym punktem spotkania była prezentacja oferty nowego projektu realizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego skierowanej do wielkopolskich jednostek samorządu terytorialnego, zakładającej dostęp do bezpłatnych szkoleń i doradztwa z profesjonalnej obsługi inwestora w samorządzie. Na spotkaniu została także przedstawiona oferta Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Województwa Wielkopolskiego przy Departamencie Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Celem działalności Centrum jest wzrost poziomu umiędzynarodowienia polskich firm, poprzez ułatwienie przedsiębiorcom, a także organizacjom zrzeszającym przedsiębiorców, dostępu do kompleksowych, wysokiej jakości i nieodpłatnych usług informacyjnych w zakresie niezbędnym do planowania, organizowania i realizacji eksportu lub inwestycji poza granicami Polski. Cel ten obejmuje także działanie na rzecz zwiększania poziomu inwestycji zagranicznych w Polsce, poprzez ułatwienie potencjalnym inwestorom zagranicznym dostępu do informacji o warunkach podejmowania działalności gospodarczej w Polsce i instrumentach wsparcia rozwoju przedsiębiorczości, w tym zachętach inwestycyjnych. Merytorycznym wsparciem dla COIE są Wydziały Promocji Handlu i Inwestycji Ambasad i Konsulatów RP (WPHI), posiadające aktualną i obszerną wiedzę o warunkach dostępu i funkcjonowania na wybranych rynkach zagranicznych.