2 marca br. panie w wieku 50-69 lat zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne.

10.02.2020

W bezpłatnym badaniu mogą uczestniczyć panie w określonej grupie wiekowej, które w ciągu dwóch ostatnich lat nie korzystały z profilaktycznej mammografii opłacanej przez NFZ.
Panie poza grupa wiekową mogą wykonać badanie odpłatnie z dofinansowania Powiatu Średzkiego. Całkowity koszt badania to 70 zł, dofinansowanie z powiatu wynosi 40 zł, do zapłaty dla osoby badanej pozostaje 30 zł.
Mammobus będzie stał przy wejściu do nowego skrzydła Szpitala Średzkiego, ul. Żwirki i Wigury 10,
w godzinach od 9.00 do 17.00.
Podstawą wykonania badania jest dowód osobisty oraz ważny dokument ubezpieczenia.
Rejestracja na badania odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.30 pod numerem telefonu: 61 855 75 28 / 61 851 30 77 / 800 160 168

Mammografia to rentgenowskie badanie piersi, które jest obecnie najlepszym sposobem wykrywania raka piersi w jego wczesnym stadium rozwoju. Pozwala rozpoznać wczesne zmiany, jak również te, które nie dają się wyczuć podczas badania palpacyjnego, wielkości 2-3 mm. Ucisk stosowany w czasie mammografii nie uszkadza piersi; jest konieczny w celu uzyskania zdjęć wysokiej jakości, a ponadto pozwala na obniżenie dawki promieniowania rentgenowskiego. Mammografia pozwala wcześnie wykrywać 90-95 % zmian nowotworowych, a we wczesnej fazie rozwoju każdy nowotwór może być całkowicie uleczalny, dlatego tez gorąco zachęcamy do korzystania z badań!
Zapraszamy!