Odwołanie imprez masowych

- decyzja premiera Mateusza Morawieckiego z 10 marca br.

12.03.2020

We wtorek, 10 marca br. premier Mateusz Morawiecki zdecydował o odwołaniu wszystkich imprez masowych w kraju. Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk zaapelował natomiast, by zrezygnować także z mniejszych wydarzeń. W piśmie wysłanym do burmistrzów i prezydentów wskazał, by zwrócić szczególną uwagę na kwestie związane z organizowaniem i przeprowadzaniem imprez masowych, ale także mniejszych zgromadzeń.

„Za bezpieczeństwo imprezy masowej w miejscu i czasie jej trwania w pierwszej kolejności odpowiada organizator – na którym spoczywa również odpowiedzialność za zabezpieczenie pod względem medycznym. Jak dowodzą dotychczasowe doświadczenia z krajów, gdzie obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem – nie można w takich warunkach zagwarantować pełnego bezpieczeństwa zdrowotnego podczas imprez z udziałem dużej liczby uczestników. (…) W związku z tym apeluję do Państwa o zrozumienie powagi sytuacji i poddanie analizie planowanych imprez pod względem ryzyka rozprzestrzeniania wirusa SARS-Co V-2, celem zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom Wielopolski.” – apeluje wojewoda.

Pełna treśc pisma do pobrania TUTAJ.