Przekazanie książek autorstwa Olgi Tokarczuk bibliotekom z terenu powiatu średzkiego.

18.05.2020
„(…) czasy plączą̨ się̨ i zachodzą̨ na siebie. Jak mogłam kiedyś́ wierzyć́, że czas płynie?
To śmieszne. Teraz jest oczywiste, że czas wiruje, jak spódnice w tańcu.” Olga Tokarczuk „Księgi Jakubowe”

Rok 2020 w naszym powiecie został ustanowiony przez radę powiatu Rokiem Olgi Tokarczuk. W piątek, 15 maja br. Małgorzata Fertała , Przewodnicząca Rady i Bogusław Biernat, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki przekazali bibliotekom z powiatu średzkiego książki autorstwa naszej noblistki.  Wśród przekazanych tytułów można znaleźć m.in.: „Anna In w grobowcach świata”, „Bieguni”, „Księgi Jakubowe”, „Lalka i perła”, „Opowiadania bizarne”, „Ostatnie historie”, Podróż ludzi Księgi”, „Prawiek i inne czasy”, „Prowadź swój pług przez kości umarłych”.

Zbiór wybranych lektur autorstwa Olgi Tokarczuk trafił do: Biblioteki Publicznej w Środzie Wielkopolskiej, Biblioteki Publicznej Gminy Nowe Miasto nad Wartą, Biblioteki Gminy Zaniemyśl, Biblioteki Publicznej w Dominowie, Biblioteki Publicznej Gminy Krzykosy oraz bibliotek szkolnych w Zespole Szkół Rolniczych, Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Wielkopolskich oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Zapraszamy do lektury!