Wizyta Andrzeja Skiby, prezesa Zarządu Zakładów Mięsnych SKIBA S.A.

12.02.2020

Wczoraj, 11 lutego br. na zaproszenie średzkich samorządowców wizytę w Środzie Wielkopolskiej złożył Andrzej Skiba, prezes Zarządu Zakładów Mięsnych SKIBA S.A. Z prezesem spotkali się Starosta Ernest Iwańczuk oraz Burmistrz Piotr Mieloch. W spotkaniu uczestniczyli także: Jacek Kruk – Specjalista ds. Inwestycji i Ochrony Środowiska w SKIBA S.A., Małgorzata Fertała – Przewodnicząca Rady Powiatu, Małgorzata Wiśniewska-Zabłocka – Wicestarosta, Michał Matelski i Bogusław Biernat – Członkowie Zarządu Powiatu, Jan Buczkowski – prezes MPECWiK oraz Bartosz Wieliński – Sekretarz Powiatu.

W roku 2018 firma Zakłady Mięsne SKIBA S.A. zakupiła od Powiatu Średzkiego 22 ha gruntów inwestycyjnych, w bezpośredniej lokalizacji oczyszczali ścieków w Chwałkowie. W tym miejscu w niedalekiej przyszłości powstanie zakład specjalizujący się w produkcji i sprzedaży mięsa wieprzowego.

Na wczorajszym spotkaniu omawiano szczegóły inwestycji, której zakończenie przewiduje się w roku 2025. Przygotowana została już wstępna koncepcja zagospodarowania terenu. Ważnym punktem spotkania był również temat wody i zapewnienie prezesa MPCEWiK, że średzka spółka jest przygotowana do obsługi tak dużego przedsiębiorstwa i gwarantuje sprawną obsługę.

Zakłady Mięsne SKIBA S.A. korzystają z najnowocześniejszych światowych technologii, poza budynek zakładu produkcyjnego nie będą wydobywały się żadne przykre zapachy. Kontrola jakości wyrobów odbywa się na każdym etapie — od momentu wejścia surowca do zakładu aż po produkt finalny. Firma gwarantuje bezpieczeństwo, higienę i wysokiej jakości produkty. Zakład będzie zatrudniał miejscowych pracowników. Co ważne w przyszłości również nasi lokalni rolnicy mogą liczyć na skup żywca. Inwestycja przyczyni się więc znacznie do rozwoju gospodarczego naszego regionu. Firma Zakłady Mięsne SKIBA działa na rynku już 25 lat w rodzimych Chojnicach, zasilając budżet gminy oraz wspierając lokalne inicjatywy. Jest dostawcą m.in. sieci sklepów LIDL.