8 października br. zapraszamy na badania mammograficzne

14.09.2021
Grafika zawiera informacje zawarte w tekście, logotyp Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów i Powiatu Średzkiego, w tle uśmiechnięta kobieta, na dole logotyp Funduszy Europejskich – Program Regionalny,  flaga Rzeczpospolitej Polskiej, herb Województwa Wielkopolskiego, flaga Unii Europejskiej - Europejski Fundusz Społeczny

W bezpłatnym badaniu mogą uczestniczyć panie w wieku 50-69 lat, które w ciągu dwóch ostatnich lat nie korzystały z profilaktycznej mammografii opłacanej przez NFZ.

Panie w wieku 35-49 lat oraz 70+ mogą wykonać badanie odpłatnie korzystając z dofinansowania Powiatu Średzkiego.
Mammobus stanie 8 października 2021 roku na Targowisku Miejskim w Środzie Wielkopolskiej, ul. Czerwonego Krzyża, w godzinach od 9.00 do 17.00. Podstawą wykonania badania jest dowód osobisty oraz ważny dokument ubezpieczenia.

Rejestracja:
  • tel. 61 855 75 28 w godz. 8.00 - 15.30
  • mail z prośbą o kontakt podając nr telefonu na adres: mammobus@open.poznan.pl
Badania mammograficzne realizuje firma Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów S.A.
w Poznaniu. OPEN to ośrodek diagnostyczny posiadający status Ośrodka Referencyjnego w zakresie diagnostyki gruczołu piersiowego Siemens. Mammobusy OPEN wyposażone są w najnowocześniejsze cyfrowe mammografy.

Więcej informacji na temat projektu bezpłatnych badań dla kobiet znajdziecie Państwo na stronie https://openbadania.pl

O zaletach mammografii i celowości badań informacje można znaleźć tu: https://open.poznan.pl/qa/

Mammografia to rentgenowskie badanie piersi, które jest obecnie najlepszym sposobem wykrywania raka piersi w jego wczesnym stadium rozwoju. Pozwala rozpoznać wczesne zmiany, jak również te, które nie dają się wyczuć podczas badania palpacyjnego, wielkości 2-3 mm. Ucisk stosowany w czasie mammografii nie uszkadza piersi; jest konieczny w celu uzyskania zdjęć wysokiej jakości, a ponadto pozwala na obniżenie dawki promieniowania rentgenowskiego. Mammografia pozwala wcześnie wykrywać 90-95 % zmian nowotworowych, a we wczesnej fazie rozwoju każdy nowotwór może być całkowicie uleczalny, dlatego gorąco zachęcamy do korzystania z badań.

Zapraszamy!