Akcja Sprzątanie świata – Polska 2021

Akcja zostanie przeprowadzona w trzeci weekend września, tj. 17 - 19 września 2021 r.

08.09.2021

Logo "28 Akcja Sprzątania Świata"

Wrzesień w Polsce jest miesiącem Sprzątania świata.

Wydział Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Środzie Wielkopolskiej zachęca do uczestnictwa w 28 Akcji Sprzątania świata – Polska pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę”, która jak co roku przeprowadzana jest w trzeci weekend miesiąca tj. 17 - 19 września 2021 r.

Czas pandemii Covid – 19 wywarł ogromny wpływ na nasze codzienne życie i niewątpliwie poprzedni, jak i ten rok będzie się różnić od poprzednich edycji. Jednak nie zapominajmy, że Ziemia to nasze wspólne miejsce o które musimy dbać. Niszcząc naturę, niszczymy siebie!

Dlatego proponujemy, żeby uczniowie w szkołach podjęli dyskusję o tym, by nie śmiecić oraz nauczyć się poprawnie segregować odpady. Celem podniesienia świadomości uczniów, iż dbając o nasze wspólne zdrowie oraz zdrowie przyszłych pokoleń proponujemy, żeby wykonali projekt edukacyjny w ww. tematyce. Zachęcamy także do posprzątania ogródków przydomowych, ścieżek rowerowych, skwerów, parków - indywidualnie lub w gronie najbliższych osób.

Plakat akcji Sprzątania Świata