Dotacja na utworzenie Klubu Senior+ dla Powiatu Średzkiego

10.07.2020

Powiat Średzki otrzymał dotację w wysokości 150 000 zł, przeznaczoną na realizację zadania, polegającego na utworzeniu Klubu "Senior+" dla osób w wieku 60+, zamieszkałych na terenie powiatu średzkiego. Dotacja została przyznana w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” na lata 2015-2020.

Klub "Senior+" powstanie w obiekcie zlokalizowanym w Środzie Wielkopolskiej przy ul. Mała Klasztorna 3. Celem działalności Klubu będzie podtrzymanie aktywności fizycznej i psychospołecznej naszych seniorów. Na potrzeby Klubu przeznaczone zostaną pomieszczenia mieszczące się na poddaszu budynku, o łącznej powierzchni 201m2. Przeprowadzone zostaną niezbędne prace remontowe, dzięki którym powstanie pomieszczenie ogólnodostępne z funkcją sali spotkań, aneks kuchenny, wydzielone miejsce na szatnię, łazienka z dwoma toaletami, pomieszczenie klubowe, pomieszczenie do rehabilitacji wraz z łazienką dostosowaną do potrzeb osób starszych i z niepełnosprawnościami oraz biuro personelu. Zakupione zostanie także niezbędne wyposażenie (meble, sprzęt AGD, sprzęt do pomieszczenia rehabilitacyjnego). W wyniku realizacji zadania powstanie baza lokalowa bez barier funkcjonalnych z 30 miejscami dla seniorów.

Realizatorem zadania będzie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, całkowity koszt zadania wynosi 187 500 zł, w tym wkład własny Powiatu 37 500 zł.

Termin zakończenia zadania: 31 grudnia 2020.