II Mistrzostwa Powiatu Średzkiego Dzieci o Puchar Starosty Średzkiego,

odbyły się w sobotę, 27 czerwca br. na kortach w Nowym Mieście nad Wartą.

29.06.2020

W sobotę na kortach starosta Ernest Iwańczuk otworzył odbyły się II Mistrzostwa Powiatu Średzkiego Dzieci o Puchar Starosty Średzkiego, które rozegrane zostały na kortach w Nowym Mieście nad Wartą. Zwycięzcą całego turnieju został Norbert Miśkiewicz, na II miejsce na podium zajął Rajan Kapturek, a III miejsce Oskar Szymczak. Radna Agnieszka Król uhonorowała zwycięzców, upominki powędrowały do wszystkich uczestników turnieju.

Rozgrywki turniejowe rozpoczęli najmłodsi uczestnicy naszej sekcji, w zdecydowanej większości dzieci z przedszkola Środa XXI, którzy grali w kategorii dywanikowej – 9 osób. Równolegle turniej rozpoczęła kategoria czerwona, w której zagrało 11 uczestników. Zwycięzcą turnieju dywanikowego został Jan Orłowski, druga była Dominika Kuś, trzecie miejsce zajął Mateusz Niemczewski. Kolejne miejsca zajęli: Maleszka Karol, Kornel Jagodziński, Przybylak Wojciech,  Ritter Maja, Stanisław Szczepański i Zuzanna Bigaj. Zwycięzcą kategorii czerwonej został Jędrzej Gucze, który wyprzedził Jana Orłowskiego i Nadię Łuczak. Kolejne miejsca zajęli: Nina Draszkiewicz, Martyna Ryś, Maja Gatniejewska, Dorota Kasprzak, Aleksandra Wolska i Zuzanna Czubkowska.

Organizatorami turnieju byli: sekcja tenisa KS Polonia Środa Wielkopolska i MUKS Ziółka Nowe Miasto nad Wartą. Nagrody ufundowali: Powiat Średzki, Rada Gminy Nowe Miasto nad Wartą zaprzyjaźnieni sponsorzy.

Wielkie brawa dla wszystkich uczestników!